ՎՏԲ բանկը կկրճատի անձնակազմի 10 %-ին
ՎՏԲ -ն ծրագրում է այս տարվա ընթացքում կրճատել աշխատակիցների 10 %-ին: Այս մասին այսօր տեղեկացրել են բանկի մամուլի ծառայությունից:
«Կառուցվածքային օպտիմիզացիայի շրջանակներում որոշում է ընդունվել մեկ տարվա ընթացքում գլխավոր կազմակերպությունում անձնակազմի 10 % կրճատելու մասին»:
Մամլո ծառայությունում նաև հաղորդել են, որ կրճատված աշխատակիցները բանկի դուստր ձեռնարկություններում աշխատելու հնարավորություն կունենան:
Ինչպես ավելի վաղ հայտնել էր բանկի փոխնախագահ Պավել Կոսովը, ՎՏԲ -ն ծրագրում է այս տարվա ընթացքում տրամադրել 20 մլրդ ռուբլու վարկեր: «Այս ցուցանիշը մեզ հասանելի է, և մենք պատրաստ ենք այն իրականացնել: Այս գումարներից 70 %-ը կուղղվի բնակարանների վարկավորմանը»:
ՎՏԲ բանկը Ռուսաստանում աշխատում է 1990 թ-ից: Բանկի 85,5 % բաժնետերը ՌԴ կառավարությունն է: 2009 թ-ին բանկի մաքուր շահույթը կազմել է 27,96 մլրդ ռուբլի` նախորդ տարվա 26,89 մլրդ ռուբլի:
Նշենք, որ ՎՏԲ -ն 2004 թ-ին ձեռք բերեց «Հայխնայբանկի» բաժնետոմսերի 70 %-ը, իսկ 2007թ-ին նաև 100 տոկոս փաթեթը:
Անցած տարեվերջի դրությամբ բանկի ընդհանուր կապիտալը կազմել է 25,2 մլրդ դրամ, ակտիվները` 120,7 մլրդ դրամ, պարտավորությունները` 95,4 մլրդ դրամ: ՎՏԲ-Հայաստանն ունի 848 աշխատակից:

Банк ВТБ сократит 10 процентов персонала
Банка ВТБ планирует в течение нынешнего года сократить 10% персонала, сообщили в пресс-службе банка.
Согласно сообщению, сокращенным сотрудникам будет предоставлена возможность работы в дочерних предприятиях банка ВТБ.
Как ранее сообщал заместитель президента банка Павел Косов, ВТБ планирует в течение этого года предоставить кредиты на 20 млрд. рублей. «Этот показатель доступен нам и мы готовы его реализовать. 70% этой суммы будет направлено на кредитование квартир», - отметил П.Косов.
Банк ВТБ работает в России с 1990 года. 85,5% акций банка принадлежит правительству Российской Федерации. В 2009 году чистая прибыль банка составила 27,96 млрд. рублей против 26,89 в 2008 году.
Отметим, что в 2004 году ВТБ приобрел 70% акций у ЗАО «Армсбербанк», а 2007 году и 100%-ый пакет акций.
По состоянию на конец прошлого года общий капитал банка составил 25,2 млрд. драмов, активы – 120,7 млрд. драмов, обязательства – 95,4 млрд драмов. Банк ВТБ имеет в Армении 848 сотрудников.