Կասեցվել է թմրամիջոցների մաքսանենգ տեղափոխման ևս մեկ փորձ
ՀՀ ԱԱԾ մամուլի կենտրոնից հայտնում են, որ երեկ ՀՀ Ազգային անվտանգության ծառայության մարմինների կողմից իրականացված օպերատիվ-հետախուզական միջոցառումների արդյունքում կասեցվել է Թեհրան-Երևան–Մոսկվա–Բանգկոկ տարանցիկ ճանապարհով թմրամիջոցների մաքսանենգ տեղափոխման ևս մեկ փորձ:
«Զվարթնոց» օդանավակայանում ուղևորի անձնական զննության ընթացքում հայտնաբերվել է 1 կգ 610 գրամ քաշով «մետամֆետամին» ծանր տեսակի թմրանյութ, որն առանձին փաթեթների տեսքով թաքցված էր նրա հագին եղած սպորտային համազգեստի աստառում:
Դեպքի առթիվ հարուցվել է քրեական գործ: Նախաքննությունը կատարում է ՀՀ ազգային անվտանգության ծառայության քննչական վարչությունը:

Пресечена попытка транзита наркотиков из Тегерана в Бангкок
Служба национальной безопасности Армении пресекла попытку транзита наркотиков через территорию республики. «3 марта в результате оперативно-розыскных мероприятий в ереванском международном аэропорту «Звартноц» была пресечена попытка транзита наркотиков по маршруту Тегеран-Ереван-Москва-Бангкок», - 0 сообщили в СНБ.
Согласно сообщению, при личном досмотре одного из пассажиров было обнаружено 1 кг 610 гр «матамфетамина», считающийся «тяжелым» наркотиком.
««Метамфетамин» в отдельных упаковках был спрятан в подкладке одежды пассажира», - отметили в пресс-службе.
По факту возбуждено уголовное дело. Следствие ведет Следственное управление Службы национальной безопасности Армении.