Հիլարի Քլինթոնը կմեկնի Մոսկվա
ԱՄՆ պետքարտուղար Հիլարի Քլինթոնը «հաջորդ շաբաթվա ընթացքում նախատեսում է այցելել Մոսկվա»: Այս մասին հայտարարել է մամուլի և հասարակայնության հետ կապերի գծով պետքարտուղարի օգնական Ֆիլիպ Քրոուլին` պատասխանելով ԻՏԱՌ-ՏԱՍՍ-ի թղթակցի հարցին:
Ֆ.Քրոուլին նշել է, որ ԱՄՆ արտաքին գերատեսչության ղեկավարի այցելության ծրագրերը դեռ հստակեցված չեն, և չի բացառվում, որ Հիլարի Քլինթոնն այցելի նաև այլ մայրաքաղաքներ:
Երեքշաբթի օրը Ռուսաստանի ԱԳ նախարար Սերգեյ Լավրովը հայտարարել էր, որ մտադիր է Հիլարի Քլինթոնի հետ երկկողմ բանակցություններ վարել, երբ վերջինս կժամանի Մոսկվա: ՌԴ ԱԳ նախարարը նշել էր, որ բանակցությունները տեղի կունենան մարտի 18-ին կամ 19-ին:

Хиллари Клинтон посетит Москву на следующей неделе
Госсекретарь США Хиллари Клинтон "планирует посетить Москву на следующей неделе". Об этом сообщил накануне, отвечая на вопрос корр. ИТАР-ТАСС на регулярном брифинге для журналистов, помощник госсекретаря США по связям с общественностью и прессой Филип Кроули.
Он отметил, что планы предстоящей зарубежной поездки руководителя внешнеполитического ведомства США "пока окончательно не утверждены".
В связи с этим не исключено, что, помимо Москвы, Клинтон посетит и какие-то другие столицы, сообщает источник.
Сергей Лавров заявил во вторник, что планирует провести двусторонние переговоры с Хиллари Клинтон во время ее пребывания в Москве для участия в министерском совещании "квартета". Как уточнил российский министр, эти переговоры состоятся "18 или 19 марта".