Աշխարհի չեմպիոն Նազիկ Ավդալյանը չի մասնակցի Եվրոպայի առաջնությանը
Ինչպես արդեն տեղեկացրել ենք, ապրիլի 2-11-ն ընկած ժամանակահատվածում Բելառուսի մայրաքաղաք Մինսկում տեղի կունենան Եվրոպայի ծանրամարտի տղամարդկանց և կանանց առաջնությունները: Հայաստանի ծանրամարտի ֆեդերացիայից մեր թղթակցին հայտնեցին, որ եվրոպական ստուգատեսում Հայաստանը կներկայացնեն 9 մարզիկներ` Սմբատ Մարգարյանը (56 կգ), Առաքել Միրզոյանը (77 կգ), Տիգրան Մարտիրոսյանը (77 կգ), Գևորգ Պողոսյանը (85 կգ), Էդգար Գևորգյանը (85 կգ), Արթուր Բաբայանը (105 կգ) և Ռուբեն Ալեքսանյանը (105+ կգ):
Կանանց մրցումներում հանդես կգան միայն Մելինե Դալուզյանն ու Հռիփսիմե Խուրշուդյանը: Աշխարհի չեմպիոն Նազիկ Ավդալյանը, ըստ մեր տեղեկությունների, ձեռքի վնասվածք ունի, ուստի չի ընդգրկվել Մինսկ մեկնող պատվիրակության կազմում:
Նշենք նաև, որ Հայաստանի ծանրամարտի տղամարդկանց հավաքականն այժմ ուսումնամարզական հավաք է անցկացնում Ծաղկաձորում, իսկ Մելինեն ու Հռիփսիմեն նախապատրաստվում են Աբովյանում:
Վերջին հավաքը Հայաստանի ծանրորդները կանցկացնեն հենց մրցավայրում: Նախատեսված է, որ ծանրամարտի մեր պատվիրակությունը Բելառուսի մայրաքաղաք կմեկնի մարտի 18-ին:

Назик Авдалян не примет участия в первенстве Европы
В столице Беларуси Минске 2-11 апреля состоится первенство Европы по тяжелой атлетике среди мужчин и женщин. Как сообщили в Федерации тяжелой атлетики, Армению на этом первенстве Европы будут представлять 9 спортсменов.
В составе мужской команды выступят Смбат Маргарян (56 кг), Аракел Мирзоян (77 кг), Тигран Мартиросян (77 кг), Геворк Погосян (85 кг), Эдгар Геворкян (85 кг), Артур Бабаян (105 кг) и Рубен Алексанян (105+ кг).
В первенстве среди женщин выступят только Мелине Далузян и Рипсиме Хуршудян. Согласно нашей информации, чемпионка мира Назик Авдалян не включена в состав армянской делегации из-за травмы руки.
Отметим также, что мужская сборная Армении по тяжелой атлетике в настоящее время проводит учебно-тренировочные сборы в Цахкадзоре, а Мелине Далузян и Рипсиме Хуршудян готовятся к первенству Европы в Абовяне.
Последний сбор армянские спортсмены проведут в Беларуси. Армянская делегация тяжелоатлетов отбудет в Минск 18-го марта.