Էրդողան. «Մեծ պատասխանատվություն է դրվում ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի վրա»
Մեծ Բրիտանիայի վարչապետ Գորդոն Բրաունի հետ Լոնդոնում տված համատեղ մամլո ասուլիսի ժամանակ Թուրքիայի վարչապետ Ռեջեթ Թայիբ Էրդողանը հայտարարել է, որ «մեծ պատասխանատվություն է դրվում ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի վրա»:
«Ես նույնիսկ կասեի, որ բոլոր խնդիրների լուծումը կախված է ԵԱՀԿ ՄԽ գործունեության արդյունքներից»,-Էրդողանի խոսքերն է մեջբերում «1նյուզ.ազ-ը»` հղում անելով թուրքական լրատվամիջոցներին:
«Եթե նրանք պատասխանատվությամբ վերաբերվեն իրենց աշխատանքին, ապա խնդիրներ չեն մնա ոչ Թուրքիայի և Հայաստանի, ոչ էլ Ադրբեջանի ու Հայաստանի միջև: Ամեն ինչ այժմ կախված է ԵԱՀԿ ՄԽ աշխատանքից»,-ասել է նա:

“The OSCE Minsk Group has been assigned significant responsibility,” said Turkey’s Prime Minister Recep Tayyip Erdogan at the joint press conference with his British counterpart Gordon Brown in London.
“I’d rather say that solutions and settlements to many problems depend on the activities and actions by Minsk Group,” said Erdogan.
“If they do their work responsibly, then problems will remain neither between Turkey and Armenia, nor between Azerbaijan and Armenia. Everything now depends on MG’s work,” 1NewsAz Agency quotes Erdogan as saying, citing the Turkish papers.