Ադրբեջանի էներգետիկ համակարգը նորից կաթվածահար է եղել
Երեկ երեկոյան Բաքվի գրեթե բոլոր շրջաններում նկատվել են էլեկտրաէներգիայի անջատումներ. այդ պատճառով կաթվածահար է եղել նաև ԶԼՄ-ների աշխատանքը, շատ սարքավորումներ ամբողջությամբ խափանվելու վտանգի առաջ են, հայտնում է «Բիզիմ յոլը»:
Ըստ թերթի, ժամերով շարունակվող կարճատև անջատումներն ապացուցում են, որ «Ազերէներջի» ընկերությունը չի կարողանում ճիշտ աշխատել:
1984 թ.-ից հետո առաջին անգամ Բաքվում մարտին երեկ ձյուն է տեղացել: Բաքվում տեղացող ձյան և քամու պատճառով բնականոն կյանքը խաթարվել է. ճանապարհներին երկար խցանումներ են առաջացել, ճանապարհային պատահարների թիվն էլ աճել է: Փողոցներում գոյացած լճակները դժվարացրել են երթևեկությունն ու մարդկանց տեղաշարժը:
«Ազերէներջի» ընկերության նախագահ Էթիբար Փիրվերդիևը վերջերս հայտարարել էր, որ անցյալ ամիս Ադրբեջանի էներգետիկ համակարգում ստեղծված խնդիրն ամբողջությամբ լուծված է: Բայց երեկվա դեպքը ցույց տվեց, որ «Ազերէներջի»-ի ղեկավարությունը դարձյալ ստում է: Փաստը մեկ անգամ ևս ապացուցում է, որ պետական կառույցները չեն կարողացել վերացնել մեկ ամիս առաջ ամբողջ Ադրբեջանը կաթվածահար արած էներգետիկ համակարգում առկա խնդիրները, գրում է «Բիզիմ յոլը»:

Энергосистема Азербайджана снова парализована
Вчера вечером во всех районах Баку наблюдались перебои с подачей электроэнергии. Из-за этого была парализована работа азербайджанских СМИ, возникла опасность выхода из строя аппаратуры, сообщает газета «Бизим йол».
Согласно газете, отключения электроэнергии, длящиеся часами, свидетельствуют о том, что компания «Азерэнерджи» не справляется со своей работой.
Вчера, впервые после 1984-го года, в марте в Баку пошел снег. Из-за снегопада и сильного ветра была нарушена привычная жизнь города. На дорогах образовались длинные пробки, выросло число ДТП, образовавшиеся на улицах огромные лужи, затрудняли движение транспорта и пешеходов.
Глава компании «Азерэнерджи» Этибар Пиривердиев недавно заявил, что проблема, создавшаяся в энергосистеме Азербайджана в прошлом месяце, полностью решена. Однако чрезвычайная ситуация, произошедшая вчера, свидетельствует о том, что руководство «Азерэнерджи» вновь соврало. Данный факт в очередной раз доказывает, что госструктуры Азербайджана не смогли устранить проблемы в энергосистеме, парализовавшие всю страну в прошлом месяце, пишет «Бизим йол».