80-ամյա ամերիկացին փորձել է դուրս նետվել թռչող ինքնաթիռից
80-ամյա ամերիկացին, ով ընտանիքի հետ Մանիլայից ուղևորվել է դեպի Սեբու կղզի, փորձել է ջարդել թռչող ինքնաթիռի պատուհանը և դուրս նետվել:
Ինչպես հաղորդում է Suddeutsche Zeitung-ը, թռիչքի ընթացքում տղամարդն անսպասելիորեն վեր է կացել և, վերցնելով իր ձեռնափայտը, սկսել է հարվածել ինքնաթիռի պատուհանին: Ականատեսների վկայությամբ` նա գտնվել է հիստերիայի վիճակում և ցանկացել է դուրս նետվել:
Տղամարդուն հաջողվել է «վնասազերծել» և հանգստացնել:
Միջադեպի մեղավորի կինը հայտնել է, որ ամուսինը տառապում է հետապնդման մանիայով և մի պահ նրան թվացել է, թե մարդասպանը գտնվում է իր կողքին:

80-летний американец попытался вырваться из летящего самолета
80-летний американец, летевший с семьей из столицы Филиппин Манилы на остров Себу, попытался разбить окно и вырваться из самолета Philippine Airlines, сообщает Лента.ру со ссылкой на Suddeutsche Zeitung.
В полете мужчина неожиданно вскочил с кресла и, схватив свою трость, стал бить в иллюминатор. По словам очевидцев, он был в истерике и хотел одного - выйти. У палки был железный наконечник, и стекло треснуло.
Мужчину удалось обезвредить и успокоить. По словам жены, ее муж страдает манией преследования. В какой-то момент ему показалось, что "убийца" находится совсем рядом, и он попытался от него спастись.