Հայկական ապրանքների ցուցահանդես` Ատրպատականում
Հայաստանի Առևտրաարդյունաբերական պալատը նախնական հրավեր է ստացել Իրանի Ատրպատական նահանգից` այս տարի ապրիլ-մայիսին այնտեղ հայկական ապրանքների ցուցահանդես կազմակերպելու համար: Այս մասին Aysor-ին տեղեկացրեց ԱԱՊ հասարակայնության հետ կապերի ղեկավար Վրեժ Սարուխանյանը:
«Հրավերը նախնական է, այն պետք է քննարկվի պալատում, որոշվի, թե ի՞նչ ուղղություններ, ի՞նչ բնագավառներ պետք է ներկայացվի, ի՞նչ չափով, ո՞ր գործարարները պետք է գնան: Տեղեկությունը պետք է ամբողջացվի և հստակեցվի»,- ասաց Վ. Սարուխանյանը:
Ըստ նրա, Ատրպատականում կներկայացվեն հայկական և՛ արդյունաբերական ապրանքներ, և՛ սննունդ:
Նշենք, որ այս տարի հունվարին Հայաստանում կայացավ հայ-իրանական միջկառավարական հանձնաժողովի 9-րդ նիստը, որին մասնակցելու նպատակով Հայաստան էր ժամանել Իրանի արտգործնախարար Մանուչեհր Մոթթաքիի գլխավորած պատվիրակությունը: Միջկառավարական հանձնաժողովի արդյունքներով ստորագրվել էր փոխըմբռնման հուշագիր:

Exhibition of Armenian goods in Atrpatakan
The Chamber of Commerce and Industry of Republic of Armenia received a preliminary invitation from the Atrpatakan province of Iran to organize an exhibition of Armenian goods on April and May of this year, Vrezh Sarukhanyan, the head of the public relations of the Chamber of Commerce and Industry told Aysor.am.
“The invitation is preliminary, it should be discussed in the chamber and be decided which are the directions, which spheres should be included, which are the parameters, which businessmen should go. The information should be summarized and concretized”, - V. Sarukhanyan informed.
According to the speaker in Atrpatakan will be introduced both Armenian industrial goods and food.
This year on January in Armenia, took place the 9th session of Armenian – Iranian intergovernmental commission where was also present the Iranian delegation headed by the Iranian Foreign Minister Manouchehr Mottaki. They had signed a memorandum on mutual understanding.