«Ղարաբաղի վերադարձը բանակցություններ` կախված է միջնորդներից»
ԼՂՀ վերադարձը Ղարաբաղյան կարգավորման բանակցային գործընթաց` կախված է միջնորդների ակտիվությունից: Այսօր նման տեսակետ հայտնեց ՀՀ ԱԺ ՀՀԿ խմբակցության անդամ Գագիկ Մելիքյանը:
«Որքան արագ Ղարաբաղը դառնա բանակցությունների կողմ, այնքան արագ մենք կտեսնենք խնդրի կարգավորման վերջնական լուծումը»,- ասաց նա:
«Միջնորդ կազմակերպություններում և միջնորդ երկրներում սառույցը, կարծես թե, արդեն ջարդվել է, և նրանք համաձայնում են, որ Ղարաբաղը պարտադիր պետք է լինի բանակցային կողմ»,- նշեց պատգամավորը` հավելելով, որ միջնորդների ակտիվությունից է կախված, թե երբ Ադրբեջանը կհամաձայնի նստել Ղարաբաղի հետ բանակցային սեղանի շուրջ` որպես լիիրավ կողմ:

Участие Карабаха в переговорах зависит от активности посредников
Возвращение Нагорного Карабаха за стол переговоров зависит от активности посредников, заявил на пресс-конференции член парламентской фракции Республиканской партии Армении Гагик Меликян.
«Чем раньше Степанакерт станет стороной переговоров, тем быстрее мы увидим окончательное решение конфликта», - сказал парламентарий.
«В странах-сопредседателях лед, кажется, тронулся, и они согласны с тем, что Нагорный Карабах должен стать стороной переговоров. От активности посредников зависит, когда Азербайджан согласится сесть за стол переговоров с Нагорным Карабахом», - сказал Г.Меликян.