«Ղարաբաղի վերադարձը բանակցություններ` կախված է միջնորդներից»
ԼՂՀ վերադարձը Ղարաբաղյան կարգավորման բանակցային գործընթաց` կախված է միջնորդների ակտիվությունից: Այսօր նման տեսակետ հայտնեց ՀՀ ԱԺ ՀՀԿ խմբակցության անդամ Գագիկ Մելիքյանը:
«Որքան արագ Ղարաբաղը դառնա բանակցությունների կողմ, այնքան արագ մենք կտեսնենք խնդրի կարգավորման վերջնական լուծումը»,- ասաց նա:
«Միջնորդ կազմակերպություններում և միջնորդ երկրներում սառույցը, կարծես թե, արդեն ջարդվել է, և նրանք համաձայնում են, որ Ղարաբաղը պարտադիր պետք է լինի բանակցային կողմ»,- նշեց պատգամավորը` հավելելով, որ միջնորդների ակտիվությունից է կախված, թե երբ Ադրբեջանը կհամաձայնի նստել Ղարաբաղի հետ բանակցային սեղանի շուրջ` որպես լիիրավ կողմ:

“Karabakh can be back to negotiating table due to mediators only”
Whether or not NKR will be back to the negotiating process for Karabakh conflict settlement depends on the mediators, said the member of ARP, Gagik Melikyan today.
“Faster Karabakh becomes a negotiating side faster we will see the final result of the conflict settlement,” he said.
“In the mediating organizations and in the mediating countries the ice seems to be broken and they do agree that Karabakh should become a negotiating side,” the deputy mentioned adding that it depends on the mediators whether Azerbaijan will agree to sit with Karabakh around the negotiating table.