ՀՀԿ անդամը ողջունում է Բագրատյանի «100 քայլը»
«Երկրի համար կարևոր հարցերի շուրջ ՀՀԿ-ն պատրաստ է բանակցելու բոլոր քաղաքական ուժերի հետ` թե’ խորհրդարանական և թե’ արտախորհրդարանական»,- այսօր ասուլիսի ժամանակ հայտարարեց ԱԺ ՀՀԿ անդամ Գագիկ Մելիքյանը` անդրադառնալով ՀԱԿ-ի կողմից ներկայացված տնտեսական բարեփոխումների «100 քայլ» ծրագրին:
Պատգամավորը հիշեցրեց, որ նախագահ Սարգսյանն արդեն երեք անգամ հրավիրել էր բոլոր քաղաքական ուժերի ներկայացուցիչներին` մասնակցելու երկրի համար կարևոր հարցերի շուրջ քննարկումներին:
«Ես ողջունում եմ Հրանտ Բագրատյանի «100 քայլ» առաջարկությունները: Կարդացել եմ. կան խելացի և ընդունելի մտքեր, տրամաբանական, կան մտքեր, որոնք վաղուց արդեն կիրառվում են: Բայց կան նաև մտքեր, որոնք արդեն անընդունելի են, քանի որ հավանական է, որ տնտեսական ճգնաժամը դրանցով ավելի կխորացվի»,- ասաց բանախոսը` նշելով, որ Հայաստանի տնտեսությունն արդեն հասել է ճգնաժամի ներքին շեմին և արդեն կայունացման փուլ է մտնում` վերելքի համար:
«Հրանտ Բագրատյանի առաջարկություններն արժանի են քննարկման: Կարծում եմ` այդ առաջարկություններից որոշ կետեր անպայման հաշվի առնվելու են իշխանությունների կողմից վարվող տնտեսական քաղաքականության բնագավառում»,- եզրափակեց Գ. Մելիքյանը:

Гагик Меликян приветствует «100 шагов» экс-премьера
«По важным для страны вопросам Республиканская партия Армении готова к переговорам со всеми политическими силами – как парламентскими, так внепарламентскими», - заявил сегодня журналистам член парламентской фракции Республиканской партии Армении (РПА) Гагик Меликян, касаясь представленной оппозиционным «Армянским национальным конгрессом» программы экономических реформ «100 шагов».
Депутат напомнил, что президент Армении уже трижды приглашал представителей всех политических партий к участию в обсуждении важнейших для государства вопросов.
«Я приветствую предложения Гранта Багратяна в программе «100 шагов». Я читал программу, там есть умные и приемлемые идеи и логические заключения, есть идеи, которые уже давно применяются. Однако присутствуют также идеи, которые уже неприемлемы, поскольку очевидно, что они могут привести к большему углублению экономического кризиса», - сказал депутат. Он отметил, что экономика Армении уже вступает в этап стабилизации, который приведет к дальнейшему подъему.
«Предложения Гранта Багратяна достойны обсуждения. Я думаю, некоторые пункты этих предложений обязательно будут учтены властями в проводимой экономической политике», - заключил Г.Меликян.