Բակո Սահակյանը հանդիպել է Կարմիր խաչի ղեկավարին
Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանը մարտի 22-ին ընդունել է Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետությունում Կարմիր խաչի միջազգային կոմիտեի առաքելության ղեկավար Սոֆիա Պագսլիին:
ԼՂՀ նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից տեղեկացնում են, որ հանդիպման ընթացքում քննարկվել են 2009 թվականին կազմակերպության կողմից իրականացված գործունեությանը և 2010 թվականի անելիքներին վերաբերող հարցեր:
Երկրի ղեկավարը բարձր է գնահատել այս հեղինակավոր միջազգային կառույցի աշխատանքն Արցախում` ընդգծելով, որ Կարմիր խաչի միջազգային կոմիտեն կարևոր դերակատարություն ունի մեր հանրապետությունում մարդասիրական տարբեր ծրագրերի իրականացման գործում:

Bako Sahakyan met the head of the Red Cross
On 22 March President of the Artsakh Republic Bako Sahakayan received head of the International Committee of the Red Cross mission in the NKR Sophia Pugsley.
Issues related to the activities carried out by the organization in 2009 and action plans for the year of 2010 were discussed during the meeting.
The Head of the State rated high the activity of this authoritative international organization in Artsakh underlying the important role of the ICRC in realizing different projects of humanitarian nature in the republic.