25-ամյա ՀՀ քաղաքացի մի կին Մոսկվայում 4 հայ է դանակահարել
ՌԴ մայրաքաղում օպերատիվ-որոնողական աշխատանքներ են իրականացվում 25-ամյա Հայաստանի քաղացի մի կնոջ հայտնաբերելու համար, ով կենցաղային վեճի ժամանակ դանակով վնասվածքներ է հասցրել 4 հոգու, այդ թվում` երկու երեխայի:
Ինչպես հաղորդում է Ինտերֆաքսը, վկայակոչելով իրավապահ մարմիններում աղբյուրին, միջադեպը տեղի է ունեցել նախօրեին երեկոյան, Դեգունինսկայա փողոցի 13 շենքի բնակարաններից մեկում: Ընտանեկան վեճը վերածվել է դանակահարության:
«Հարևանները, լսելով բնակարանից եկող օգնության կանչերը, ոստիկանություն են զանգահարել», - ասել է աղբյուրը և հավելել, որ դեպքի վայր ժամանած իրավապահները պարզել են, որ կինը խոհանոցային դանակով վիրավորել է 4 հոգու:
Մասնավորպաես, վնասվածքներ են ստացել Մոսկովյան շրջանի 42-ամյա բնակիչը, 12-ամյա մի աղջնակ, Ստավրոպոլի շրջանի 32-ամյա բնակչուհին և նրա 13-ամյա որդին, ով, ստանալով վնասվածք որովայնի շրջանում, հիվանդանոց է տեղափոխվել:
Աղբյուրի փոխանցմամբ, պարզվել է, որ վնասվածք ստացածները ծնունդով Հայաստանից են, իսկ դանակահարողը 25-ամյա Հայաստանի քաղաքացի մի կին է, ով փախուստի է դիմել դեպքի վայրից:

Гражданка Армении в бытовой ссоре в Москве ранила четырех армян
Как сообщает "Интерфакс" со ссылкой на источник в правоохранительных органах, накануне примерно в 20 часов в одной из квартир дома на Дегунинской улице, 13, произошел семейный конфликт, закончившийся поножовщиной.
"Милицию вызвали соседи, которые услышали крики о помощи, доносившиеся из одной из квартир", - сказал собеседник агентства.
Прибывшие на место происшествия милиционеры выяснили, что женщина кухонным ножом ранила четверых.
В частности, ранения получил 42-летний житель Московской области, 12-летняя девочка, 32-летняя жительница Ставропольского края и ее 13-летний сын, который был госпитализирован с проникающим ранением в живот.
"В ходе разбирательства было установлено, что все четверо раненых являются уроженцами Армении, а ранения им причинила 25-летняя гражданка Армении, которая с места происшествия скрылась", - рассказал собеседник агентства.