Իրանի, Ադրբեջանի և Թուրքիայի ԱԳ նախարարները կհանդիպեն
Թուրքիայի արտգործնախարար Ահմետ Դավութօղլուն հայտնել է, որ նախապատրաստվում է հանդիպում` իր ադրբեջանցի և իրանցի պաշտոնակիցների հետ:
«Մոտակա ժամանակներս մենք նախատեսում ենք հանդիպել ադրբեջանա-թուրքա-իրանական սահմանին», - ըստ «Նովոստի Գրուզիայի», հայտարարել է Դավութօղլուն:
Որպես հանդիպման նպատակ Թուրքիայի ԱԳ նախարարը նշել է երկրների միջև եռակողմ համագործակցության ամրապնդումը:
«Այդ հատվածում կան Ադրբեջանի և Թուրքիայի միջև անցակետեր: Մենք բանակցում ենք, որպեսզի բացվի նաև Իրանի հետ անցակետ», - հավելել է Ա.Դավութօղլուն:

Главы МИД Азербайджана, Турции и Ирана - на пересечении границ
Запланирована трехсторонняя встреча министров иностранных дел Азербайджана, Турции и Ирана на пересечении границ трех стран, сказал министр иностранных дел Турции Ахмет Давутоглу журналистам.
"В ближайшие месяцы мы планируем встретиться на пересечении азербайджано-турецко-иранской границе. Идет подготовка в этом направлении", - согласно “Новости Грузия”, цитирует газета «Заман» Давутоглу.
Целью встречи, сказал глава турецкого МИД, является усиление трехстороннего сотрудничества между странами.
"На этом участке (пересечении границ трех стран) существуют пропускные пункты между Азербайджаном и Турцией, мы также ведем переговоры об открытии пропускного пункта с Ираном", - добавил Давутоглу.