«Одноклассники» սոցիալական ցանցում գրանցումը կրկին անվճար է
Հայտնի ռուսական «Одноклассники» սոցիալական ցանցում գրանցումը կրկին անվճար է: Ընկերությունը որոշել է այլևս գումարներ չգանձել նոր այցելուներից, քանի որ կայքը սպամերներից պաշտպանվելու նոր համակարգ է ձեռք բերել:
Բացի այդ, ինչպես հաղորդել է Ռիա Նովոստիին «Одноклассники»-ի նախագահ Իլյա Շիրոկովը, այժմ օգտագործողները իրավունք կստանան իրենց անձնական էջերում տեղադրել անսահման քանակի լուսանկարներ: Ավելի վաղ, կայքում սահմանված քանակից ավելի լուսանկարների տեղադրումը վճարովի էր:
Հիշեցնենք, որ 2008թ.-ին այս սոցիալական ցանցին սպամերների մշտական հարձակումներից հետո «Одноклассники»-ի ղեկավարությունը որոշել էր կայքում գրանցվելը դարձնել վճարովի:

В «Одноклассниках» снова действует бесплатная регистрация
Зарегистрироваться в социальной сети «Одноклассники» теперь снова можно бесплатно. Компания решила больше не брать деньги с новых пользователей, так как сайт обзавелся новой системой защиты от спамеров.
Кроме того, как сообщил 1 сентября агентству РИА «Новости» президент «Одноклассников» Илья Широков, теперь пользователи получат право размещать на личных страницах неограниченное количество фотографий, пишет fintimes.km.ru. Ранее за публикацию фото на сайте сверх лимита тоже надо было платить.
В 2008 году из-за постоянных атак спамеров на популярную социальную сеть руководство «Одноклассников» решило ввести платную регистрацию на сайте. Желающие присоединиться к сети интернет-пользователи отправляли около 30 рублей на счет компании с помощью СМС.