Ռուսաստանը և Ադրբեջանը կքննարկեն ԼՂ խնդիրը
ՌԴ նախագահ Դմիտրի Մեդվեդևի Բաքու կատարվելիք այցի շրջանակներում, որը մեկնարկում է այսօր, կողմերը կքննարկեն տարածաշրջանային խնդիներ և կստորագրեն պետական սահմանի մասին պայմանագիր:
Ինչպես հաղորդում է Բի-Բի-Սի-ն, վկայակոչելով ՌԴ նախագահի օգնական Սերգեյ Պրիխոդկոյին` քննարկման գլխավոր թեմաները կլինեն իրավիճակը Լեռնային Ղարաբաղի շուրջ, Կասպից տարածաշրջանում միջազգային համագործակցությունը, երկու երկրների միջև ռազմատեխնիկական գործակցությունը և, հնարավոր է, Իրանի խնդիրը:
Հատկանշական է, որ Բաքվում ԼՂ հակամարտության շուրջ քննարկումներ կընթանան այսօր` Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության անկախության օրը:

Россия и Азербайджан обсудят ситуацию вокруг Нагорного Карабаха
В ходе пребывания в Баку российского президента Дмитрия Медведева стороны обсудят проблемы региона и подпишут договор о госгранице. Об этом, согласно BBC russian, сообщил помощник президента РФ Сергей Приходько.
Среди тем, которые поставлены в повестку дня переговоров на высшем уровне, Приходько назвал ситуацию вокруг Нагорного Карабаха и международное сотрудничество на Каспии, двустороннее военно-техническое сотрудничество и, возможно, обстановка вокруг Ирана.
Намечено также подписание договора, закрепляющего линию государственных границ от точки стыка государственных границ России, Азербайджана и Грузии до Каспийского моря, сообщает источник.