Ադրբեջանը 116 անգամ խախտել է հրադադարի ռեժիմը
Սեպտեմբերի 5-ի լույս 6-ի գիշերը և օրվա ընթացքում ղարաբաղա-ադրբեջանական զորքերի շփման գոտու մի շարք հատվածներում արձանագրվել է հրադադարի ռեժիմի խախտման 116 դեպք, որի ընթացքում Ադրբեջանի ԶՈՒ առաջապահ ստորաբաժանումների կողմից տարբեր տրամաչափի հրաձգային զենքերից և դիպուկահար հրացաններից Հադրութի, Մարտունու, Ասկերանի և Մարտակերտի շրջանների ուղղություններում տեղակայված ղարաբաղյան դիրքապահների հենակետերի վրա արձակվել է շուրջ 1015 փամփուշտ:
Համաձայն ԼՂՀ պաշտպանության նախարարության մամուլի ծառայության տարածած հաղորդագրության` Պաշտպանության բանակի առաջապահ ստորաբաժանումների ձեռնարկած պատասխան գործողություններից հետո հակառակորդը լռել է:

Armenia’s Defense Ministry said in a statement that Azerbaijan had violated the cease-fire agreement 116 times within a single day of September 6.
Early on September 6 and all day long, Azerbaijan violated cease-fire agreement with Armenia 116 times, attacking the Armenian positions across the line of contact between Nagorno Karabakh and Azerbaijan, the Defense Ministry said.
The fire was opened towards Armenian positions in direction of Gardrut, Martuni, Askeran and Martakert regions. Some 1015 shots were registered.