Բ. Սահակյանն ընդունել է բարերար Արթուր Վարժապետյանին
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանն այսօր ընդունել է «Լուդինգ» կազմակերպության հիմնադիր, բարերար Արթուր Վարժապետյանին և նրան ուղեկցող անձանց:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են Արցախում տարբեր ներդրումային և բարեգործական ծրագրերի իրականացմանն առնչվող հարցեր:
Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից հայտնում են, որ երկրի ղեկավարը կարևոր է համարել սփյուռքի մասնավոր կապիտալի ներգրավումը Արցախի սոցիալ-տնտեսական զարգացման գործում` այն համարելով մեր հետագա առաջընթացի ապահովման և Հայաստան-Արցախ-Սփյուռք կապերի ամրապնդման արդյունավետ միջոցներից մեկը:

President of Artsakh Republic Bako Sahakyan today received founder of LUDING Ltd., philanthropist Arthur Varzhapetyan and the delegation accompanying him, President’s press office reported.
At the meeting, B. Sahakyan and A. Varzhapetyan addressed implementation of investment and charity programs in Artsakh.
Head of state attached importance to attraction of Diaspora’s private capital for Artsakh’s socio-economic development as a way to ensure progress and to strengthen Armenia-Artsakh-Diaspora ties.