Սահակավիլին կհանդիպի ԱՄՆ կոնգրեսականներին
ԱՄՆ Կոնգրեսի Ներկայացուցիչների պալատի պատվիրակությունը նախօերին ժամանել է Վրաստան: Ինչպես հայտնում է Գազետա.ռու-ն, խմբի ղեկավարն է դեմոկրատ Ջիմ Մարշալը, պատվիրակության կազմում են դեմոկրատներ Ջեյն Հարմանը և Պիտեր Ուելչը, հանրապետականներ Չարլզ Դենտն ու Սինտյա Լումիսը:
Ամերիկյան պատգամավորները հանդիպումներ կունենան Վրաստանի նախագահ Միխեիլ Սահակաշվիլու, խորհդրարանի խոսնակ Դավիթ Բաքրաձեի հետ, ինչպես նաև կհանդիպեն կառավարության և կուսակցությունների ներկայացուցիչներին:
«Պաշտոնական հանդիպումների ընթացքում կքննարկվեն վրաց-ամերիկյան հարաբերություններին վերաբերող հարցեր, ԱՄՆ կողմից երկրին հատկացվող քաղաքական և տնտեսական բարեփոխման օժանդակությունը, ինչպես նաև` Աֆղանստանում իրականացվող խաղաղապահ առաքելությանը Վրաստանի մասնակցությունը»,- ըստ աղբյուրի` ասված է Վրաստանում ԱՄՆ դեսպանատան հաղորդագրության մեջ:

President Saakashvili of Georgia to meet with US congressmen
A delegation of the U.S. House of Representatives arrived in Georgia on Monday. Among delegates are congressmen Jane Harman and Peter Welch (Democrats), Charlie Dent and Cynthia Loomis (Republicans). The delegation is headed by Democrat Jim Marshall.
Within the framework of the visit, US officials will meet with Georgia’s President Mikheil Saakashvili, Speaker of the Parliament David Bakradze, Georgian lawmakers and politicians.
The U.S. Embassy press office said in the statement that included on agenda are items related to Georgia-US relations, US’s support of political and economical reforms in Georgia, and Georgia’s contribution to the International Security Assistance Force in the peacekeeping mission in Afghanistan.