Բարեգործական համերգ` մանկատների երեխաների համար
«Արևելքի երկրների մշակույթի կենտրոն» հասարակական կազմակերպությունը հոկտեմբերի 31-ին ժամը 18:45-ին Արամ Խաչատրյան համերգասարհում կազմակերպել է բարեգործական համերգ «Արևելք-Հայաստան» խորագրի ներքո, որի ժամանակ լինելու է հանգանակություն` ի նպաստ Խարբերդի և «Զատիկ» մանկատների երեխաների:
Այսօր լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ այս մասին հայտնեց կազմակերպության նախագահ Բագրատ Մովսիսյանը և նշեց, որ միջոցառումը անցնում է ՀՀ Վարչապետի բարձր հովանու ներքո, ինչպես նաև ՀՀ մշակույթի նախարարության և Երևանի Քաղաքապետարանի աջակցությամբ:
Բանախոսը նաև նշեց, որ միջոցառման գլխավոր աջակիցներն են Հնդկաստանի և Սիրիայի դեսպանատները:
«Համերգը ունի և’ բարեգործական բնույթ, և’ կարևոր մշակութային նշանակություն, քանի որ միջոցառումը մի կամուրջ է լինելու Հայաստանի և Արևելյան երկրների միջև»,- շեշտեց Բ. Մովսիսյանը:
Ըստ նրա` համերգի ժամանակ հնչելու է հայկական, չինական, կորեական, հնդկական, ճապոնական, սիրիական երաժշտություն: Սիրիայի և Հնդկաստանի դեսպանները խոստացել են դեսպանատան կողմից հանգանակություն տրամադրել Խարբերդի և «Զատիկ» մանկատների համար:
Բագրատ Մովսիսյանը շեշտեց, որ միջոցառմանը ներկա գտնվելու համար Խարբերդի և «Զատիկ» մանկատների երեխաներին քաղաքապետարանը տրամադրել է ավտոբուսներ:

Благотворительный вечер «Восток-Армения» в помощь детдомам
В Большом зале филармонии им. Арама Хачатуряна 31 октября в 18:45 состоится благотворительный вечер «Восток-Армения» в помощь детдомам Еревана.
Как сообщил сегодня журналистам организатор вечера – руководитель общественной организации «Центр культуры Востока» Баграт Мовсисян, мероприятие пройдет под патронажем премьер-министра Армении Тиграна Саркисяна и при поддержке министерства культуры и мэрии города Еревана.
По его словам, партнерами мероприятия являются типография «Воскан Ереванци», общественная организация ««Центр культуры» Терьян», а также посольства Сирийской Арабской Республики и Индийской Республики в Республике Армения.
Информационная поддержку окажут Общественное телевидение Армении, информационные сайты Aysor.am, News.am и Henaran. am.
«В концертной программе выступят армянские певцы и танцевальные коллективы, ансамбль детдома «Затик». В течение 2 часов благотворительного мероприятия будет представлена вся гамма восточной музыки, как армянская, так и китайская, индийская, японская и корейская. Во время вечера пройдет сбор средств в поддержку детдомов «Затик» и города Нор Харберд», - сказал Б.Мовсисян.