Երևանի քաղաքապետը` հանրահավաքների մասին
«Բոլոր քաղաքներում կան տեղեր, որտեղ որ հանրահավաք չի թույլատրվում»,- այսօր պաշտոնավարման 100 օրվան նվիրված ասուլիսի ժամանակ նշեց Երևանի քաղաքապետ Կարեն Կարապետյանը` պատասխանելով Ազատության հրապարակում ՀԱԿ-ի հանրահավաքները չթույլատրելու վերաբերյալ հարցին, և հավելեց.
«Այնպես չէ, որ ՀԱԿ-ին չենք թողնում, Ժողկուսակցությանը թողնում ենք. եթե չենք թողնում` ուրեմն բոլորին չենք թողում»:
Կ. Կարապետյանը շեշտեց, որ Մատենադարանը Ազատության հրապարակից հեռու է ընդամենը 500-700 մետր.
«Եթե ասում են, որ խոսքի ազատությունը ոտնահարվում է, ես այսպես կձևակերպեմ` ես դրա հետ համաձայն չեմ»,- եզրափակեց քաղաքապետը:

Yerevan Mayor speaking on demonstrations
“There are places in all countries of the world where no demonstrations are allowed to be held,” answering to the question why no permit was given to the ANC to hold meetings at the Liberty square mentioned Yerevan Mayor Karen Karapetyan on the press conference dedicated to the 100th day of his taking the office.
"It is not true that we forbid the ANC but allow the people’s party. If we do not allow it means we do not allow anyone."
K. Karapetyan stressed that the Matenadaran is far from the Liberty Square for 500 to 700 meters:
“They say that the freedom of speech is violated, here what I answer, I do not agree with that statement,” the Mayor of Yerevan concluded.