Ժամկետային զինծառայող է մահացել. կա ձերբակալված
2012թ. հունվարի 27-ին, ժամը 03:05-ի սահմաններում ԼՂՀ N զորամասի մարտական դիրքում ստացած հրազենային մարմնական վնասվածքից տեղում մահացել է նույն զորամասի ժամկետային զինծառայող, շարքային Փայլակ Շահնազարյանը:
ՊՆ մամլո ծառայությունից տեղեկանում ենք, որ փաստի առթիվ ՊՆ քննչական ծառայության երրորդ կայազորային քննչական բաժնում ՀՀ Քրեական օրենսգրքի 104 հոդվածի 1-ին մասով նախատեսված հանցագործության հատկանիշներով (սպանություն) հարուցվել է քրեական գործ և կատարվում է նախաքննություն:
Սպանություն կատարելու կասկածանքով 28.01.2012թ. ձերբակալվել է նույն զորամասի ժամկետային զինծառայող, եֆրեյտոր Խաչատուր Սարգսյանը:

На боевых позициях в НКР погиб очередной солдат. Есть задержанный
27 января, около 03:05 часов на боевых позициях расположенной в НКР N-ой воинской части от огнестрельных ранений на месте скончался военнослужащий срочной службы той же части, рядовой Пайлак Шахназарян.
Как сообщили в пресс-службе Министерства обороны РА, по факту третьим гарнизонным следственным отделом следственной службы МО возбуждено уголовное дело по признакам преступлений, предусмотренных ст. 104 ч. 1 (убийство) УК РА. Ведется предварительное следствие.
По подозрению в убийстве 28 января задержан военнослужащий срочной службы той же части, ефрейтор Хачатур Саркисян.