Ս.Օհանյան.«Կան մեղավորներ, ովքեր ձերբակալված են»
«Դեպքը տեղի է ունեցել զինվորական ծառայության կանոնների խախտման արդյունքում։ Հարուցվել է քրեական գործ, արդեն կան մեղավորներ, որոնք ձերբակալված են»,- Հայաստանի Ֆրանսիական համալսարանում այսօր տեղի ունեցած հանդիպման ընթացքում՝ անդարադառնալով հունվարի 27-ին հայկական բանակում գրանցված ողբերգական միջադեպին, ասաց ՀՀ պատշպանության նախարար Սեյրան Օհանյանը։
Նախարարը նշեց նաև, որ եթե պարզվի, որ տեղի ունեցածում մեղավոր են նաև սպաները, նրանք ևս պատասխանատվություն կկրեն։
«Միջադեպը տեղի է ունեցել երկու անձի միջև։ Միջադեպը տեղի է ունեցել զինվորական զառայության կանոնների չիմացության, մեկը մյուսին չհանդուրժելու պատճառով»,- ասաց Ս. Օհանյանը։
Հիշեցնենք, որ 2012թ. հունվարի 27-ին, ժամը 03:05-ի սահմաններում ԼՂՀ N զորամասի մարտական դիրքում ստացած հրազենային մարմնական վնասվածքից տեղում մահացել է նույն զորամասի ժամկետային զինծառայող, շարքային Փայլակ Շահնազարյանը:

С.Оганян прокомментировал факт смерти рядового П.Шахназаряна
Министр обороны Армении Сейран Оганян сегодня в ходе встречи со студентами Французского университета в Армении, обратился к произошедшему 27 января в армянской армии трагическому инциденту, в результате которого скончался военнослужащий срочной службы Пайлак Шахназарян.
«Инцидент произошел в результате нарушения правил военной службы. Возбуждено уголовное дело, уже есть задержанные», - сказал С.Оганян.
Как отметил министр, если выяснится, что в происшествии виновны и офицеры, они также будут привлечены к ответственности.
«Инцидент произошел между двумя лицами. Его причиной стало незнание правил военной службы, нетерпимость друг к другу», - отметил С.Оганян.
Напомним, 27 января, около 03:05 часов, на боевых позициях расположенной в НКР N-ой воинской части от огнестрельных ранений на месте скончался военнослужащий срочной службы той же части, рядовой Пайлак Шахназарян.
В следственном отделе следственной службы МО возбуждено уголовное дело по признакам преступлений, предусмотренных ст. 104 ч. 1 (убийство) УК РА. Ведется предварительное следствие.
По подозрению в убийстве 28 января задержан военнослужащий срочной службы той же части, ефрейтор Хачатур Саркисян.