Շարունակվում են ձյան մաքրման աշխատանքները
Փետրվարի 9-ի օրվա 2-րդ կեսից վերսկսված ձյան հետևանքները մեղմելու նպատակով անցած գիշերվանից մայրաքաղաքի վարչական շրջանների կոմունալ ծառայությունների կողմից ձյան մաքրման աշխատանքներ են իրականացվում մայրաքաղաքի բոլոր վարչական շրջաններում: Աշխատանքներում ներգրավված են 12 վարչական շրջանների սանմաքրման ձեռնարկությունները` տեխնիկական և աշխատանքային բոլոր ռեսուրսներով:
Ինչպես տեղեկացնում են Երևանի քաղաքապետարանի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից, որոշ լրատվամիջոցներով տարածված այն լուրերը, թե մայրաքաղաքի փողոցներում երթևեկը կաթվածահար է եղել ձյունը չմաքրելու պատճառով՝ իրականությանը չեն համապատասխանում: Մայրաքաղաքի որոշ հատվածներում արձանագրվել է տրանսպորտի դանդաղ ընթացք, ինչը մեծապես պայմանավորված է վարորդների ցուցաբերած զգուշավորությամբ: Երթուղագծերը շահագործող տնտեսվարող սուբյեկտների կողմից ցուցաբերած անհարկի զգուշավորությամբ պայմանավորրված՝ որոշ խնդիրներ էլ առաջացել են ուղևորատար տրանսպորտի բնականոն աշխատանքի հետ կապված, ինչը շտկելու ուղղությամբ տրվել են հստակ հանձնարարականներ:
Մայրաքաղաքի ընդհանուր օգտագործման գլխավոր և երկրորդական բոլոր փողոցները երթևեկելի են:
Զուգահեռաբար շուրջօրյա աշխատանքային ժամանակացույցով շարունակվում են փողոցների աղով ու ավազով մշակման, ինչպես նաև, չդադարող տեղումների պայմաններում , առաջացած ձյան շերտի պարբերաբար հեռացման աշխատանքները: Միաժամանակ համալրվում են կուտակված աղի և ավազի պաշարները։

Мэрия Еревана: Работы по очистке улиц от снега продолжаются
Работы по очистке улиц от снега в Ереване возобновились во второй половине 9 февраля и продолжались в течение всей ночи. Коммунальные службы административных районов столицы с привлечением соответствующих машин и механизмов других подведомственных мэрии структур осуществляли и осуществляют работы по очистке во всех административных районах Еревана.
В работах заняты предприятия службы санитарной очистки 12 административных районов Еревана, со всеми техническими и рабочими ресурсами.
Как сообщает пресс-служб мэрии Еревана, распространенная некоторыми СМИ информация о том, что транспортное движение на улицах столицы парализовано из-за отсутствия работ по очистке снега не соответствуют действительности. В некоторых районах столицы зафиксировано замедленное движение общественного транспорта, что обусловлено проявляемой водителями осторожностью. В результате неуместной осторожности, проявленной эксплуатирующими маршрутные линии хозяйствующими субъектами, возникли некоторые проблемы, связанные с естественной работой транспорта. Даны четкие поручения для их устранения.
Все главные и второстепенные улицы столицы открыты для движения транспорта.
Параллельно, в круглосуточном режиме продолжается обработка улиц солью и песком, а также работы по их очистке от снега в условиях продолжающихся осадков. Одновременно пополняются запасы соли и песка.