Հանրապետության ողջ տարածքում ձյուն է տեղում
Փետրվարի 11-ի գիշերը հանրապետության ողջ տարածքում, 11-ի ցերեկը արևելյան շրջաններում, 15-ին առանձին շրջաններում սպասվում է ձյուն, տեղ-տեղ մառախուղ, 12-14-ը սպասվում է առանց տեղումների եղանակ:
«Հայպետհիդրոմետ» ծառայությունից հայտնեցին, որ քամին հարավ-արևմտյան 5-10մ/վրկ, 11-ին առանձին վայրերում քամու ուժգնացում 15-20մ/վրկ, լեռներում և լեռնանցքներում` բուք, ճանապարհներին` մերկասառույց: Օդի ջերմաստիճանը 12-ի գիշերը կնվազի 7-12, ցերեկը` 3-5 աստիճանով, 15-ին նույնքանով կբարձրանա:
Երևանում փետրվարի 11-ի գիշերը ժամանակ առ ժամանակ սպասվում է ձյուն և մառախուղ, քամու ուժգնացում 10-15մ/վրկ, ճանապարհներին` մերկասառույց: 11-ի ցերեկը, 12-14-ը սպասվում է առանց տեղումների եղանակ, 15-ին հնարավոր է թույլ ձյուն:

В ближайшие дни на всей территории Армении ожидается снег
На всей территории Армении 11 февраля ожидается снег, местами туман. Осадки прекратятся 12-14 февраля, а 15 февраля снежные осадки будут наблюдаться в отдельных районах республики.
Как сообщает Армгидромет, ожидается юго-западный ветер 5-10 метров в секунду, 11 февраля в отдельных местах возможно усиление ветра до 15-20 метров в секунду, в горах и горных перевалах – метель, на дорогах – гололед. Температура воздуха 12 февраля ночью понизится на 7-12, а днем – на 3-5 градусов. Уже 15 февраля будет наблюдаться повышение температуры воздуха.
В Ереване 11 февраля ночью время от времени ожидается снег и туман, усиление ветра до 10-15 метров в секунду, на дорогах – гололед. Днем 11-го февраля, 12-14 февраля будет наблюдаться погода без осадков.