Շարունակվում են ձյան մաքրման աշխատանքները
Փետրվարի 9-ի օրվա երկրորդ կեսից վերսկսված ու շարունակվող ձյան հետևանքների մաքրման ուղղությամբ երեկ երեկոյից ու անցած գիշերվա ընթացքում մայրաքաղաքում իրականացվել ու շարունակվում են ձյան մաքրման աշխատանքները:
Քաղաքապետարանի հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից հայտնում են, որ մայրաքաղաքի վարչական շրջանների կոմունալ ծառայությունները` քաղաքապետարանի ենթակայության այլ կառույցների համապատասխան մեքենամեխանիզմների ներգրավմամբ, մաքրման աշխատանքներ են իրականացրել ու իրականացնում մայրաքաղաքի բոլոր վարչական շրջաններում:
Մաքրման աշխատանքներում ներգրավված է ընդհանուր առմամբ 178 միավոր հատուկ տեխնիկա: Հաշվի առնելով շարունակվող առատ տեղումները, Երևանի քաղաքապետարանը դիմել է նաև մայրաքաղաքում գործող շինարարական կազմակերպություններին` ակնկալելով ձյան մաքրման աշխատանքներում սեփական տեխնիկայի ներգրավմամբ նրանց աջակցությունը:
«Նկատի առնելով, որ չդադարող ձյան տեղումներին զուգահեռ շարունակվում են նաև մաքրման աշխատանքները, օգտագործվող աղի ու ավազի ծավալների մասին տեղեկատվությունը կտրամադրվի ավելի ուշ: Տեղեկացնենք նաև, որ իրավիճակն ամբողջությամբ վերահսկվում է և իրականացվող աշխատանքների վերաբերյալ պարբերաբար կիրազեկվի»,-ասված է հաղորդագրության մեջ:

Мэрия Еревана: Работы по очистке снега продолжаются
Работы по очистке снега в Ереване возобновились во второй половине 9 февраля и продолжались в течение всей ночи, сообщает пресс-служб мэрии Еревана.
Коммунальные службы административных районов столицы с привлечением соответствующих машин и механизмов других подведомственных мэрии структур осуществляли и осуществляют работы по очистке во всех административных районах Еревана.
В общей сложности в работах заняты 178 единиц специальной техники. Учитывая продолжающиеся обильные осадки, мэрия Еревана обратилась к действующим в столице строительным компаниям с просьбой, оказать содействие в работах по очистке снега с привлечением их собственной техники.
«С учетом того, что параллельно с непрекращающимся снегом ведутся также работы по очистке улиц, информация об использованном объеме песка и соли будет предоставлена позже. Сообщаем также, что ситуация полностью контролируется и периодически будут предоставляться сведения о выполняемых работах», - говорится в сообщении мэрии Еревана.