Ոստիկան. «Ես իմ գրպանում ունեմ քաղաքապետի հրամանը»
Մաշտոցի պուրակում բնապահպանների և ոստիկանության միջև շարունակվում է բախումը: «Ես իմ գրպանում ունեմ քաղաքապետի հրամանը»,-ակտիվիստներին ի պատասխան ասում է ոստիկանության բարձրաստիճան ներկայացուցիչը, ով չցանկացավ ներկայանալ:
Ցուցացարների հետ արդեն հանդիպել են ՀՀ ոստիկանապետը և քաղաքապետարանի ներկայացուցիչը: «Մեզ ասացին, որ ամեն ինչ օրինական է, ու տվեցին քաղաքի այս հատակագիծը, ոչ ամսաթիվ կա վրան, ոչ կադաստրից հաստատման մասին վկայականը: Սա ինչ-որ կեղծ փաստաթուղթ է»,- ասում է «Մենք ենք այս քաղաքի տերը» նախաձեռնության անդամ Գոհարը:
Ակցիային ելույթ ունենալու առիթը բաց չէր թողել նաև Զարուհի Փոստանջյանը: «Եթե չազատեն տարածքը ոստիկաններից ու մարդկանց չթողնեն, ես կդիմեմ Եվրոպական դատարան»,-սպառնաց Զ. Փոստանջյանը:
Նշենք, որ այս պահին ակտիվիստները փակել են ցեմենտբետանախառնիչի մուտքը շինհրապարակ: Շարունակվում է նրանց ու ոստիկանության միջև բանավեճը:

Policeman: “Mayor’s order is in my pocket”
The conflict between environmentalists and the police in Mashtots Park continues. “I have got the Mayor’s order in my pocket,” the policeman, who didn’t present himself, repeats to the environmentalists.
The chief of the RA police and the representatives of the City Hall have already met with the protestors. “They told us everything was legal and gave us the following city planning, there is neither date on it, nor certificate from cadastre,” the member of “We are the owners of this city” initiation says.
Zaruhi Postanjian seized the opportunity to make a speech, “If the police do not leave the place and the people in peace I will apply to European Court,” she said.
At the moment activists have closed the entrance of the cement-mixer to the park. The quarrel between them and the police continues.