«ՀԺ». Վիկտոր Դալլաքյանը` Քաղծառայության խորհրդի նախագա՞հ
Բոլորովին վերջերս ՀՀԿ-ին անդամագրված ԱԺ նախկին պատգամավոր Վիկտոր Դալլաքյանը, որը մայիսի 6-ին տեղի ունեցած ԱԺ ընտրությունների ժամանակ մեծամասնական ընտրակարգով թիվ 30 ընտրատարածքում պարտություն կրեց, պաշտոն է ստանալու. գրում է «Հայկական ժամանակը»:
ՀՀԿ-ի թերթի աղբյուրները հայտնում են, որ Դալլաքյանը, ենթադրվում է, առաջիկայում կնշանակվի ՀՀ քաղծառայության խորհրդի նախագահ: Իսկ սույն ծառայության գործող նախագահ Մանվել Բադալյանը, որը նաև ՀՀԿ համամասնական ցուցակում 83-րդ համարն է, ինքնաբացարկի դիմում է գրել և առաջիկայում դառնալու է ագրարային համալսարանի ռեկտոր: Բանն այն է, որ եկող ամիս սույն բուհի ռեկտոր Արշալույս Թարվերդյանը, ըստ նույն աղբյուրների, գնալու է թոշակի: Մանվել Բադալյանը ներկայումս այդ բուհի կառավարման խորհրդի նախագահն է:

Viktor Dallakyan to be Chairman of Civil Service Council
Former MP Viktor Dallakyan, who was recently admitted member of Republican Party, a single-mandate candidate for parliament who was defeated in constituency 30, may be appointed on a position, the “Haykakan Zhamanak” newspaper reports.
The sources report that Dallakyan may be appointed Chairman of Civil Service Council of Armenia. Current Chairman of Civil Service Council, Manvel Badalyan, ranked 83rd on RPA candidate list, submitted a withdrawal application. He will be appointed Rector of Agrarian University to replace retiring Rector Arshaluys Tarverdyan, the paper’s sources say.