Բակո Սահակյանը դիպլոմներ է հանձնել Արցախի ուսանողներին
Նախագահ Բակո Սահակյանը հունիսի 15-ին հանդիսավոր պայմաններում դիպլոմներ է հանձնել Արցախի պետական համալսարանը գերազանցությամբ ավարտած մի խումբ շրջանավարտների:Տեղեկացնում են Արցախի նախագահի մամուլի ծառայությունից:
Իր խոսքում երկրի ղեկավարը կարեւորել է բարձրագույն կրթության դերը մեր հանրապետության կյանքում եւ ընդգծել, որ մենք կառուցում ենք մի պետություն, որտեղ գիտելիքը, կիրթ ու բազմակողմանի զարգացած մարդը պետք է ունենան առանցքային դերակատարություն:
Նախագահ Սահակյանը նշել է, որ երկրի ղեկավարի կողմից լավագույն շրջանավարտներին դիպլոմների հանձնման հանդիսավոր արարողությունը տեղի է ունենում առաջին անգամ, բայց կլինի շարունակական եւ կդառնա բարի ավանդույթ:

Президент НКР вручил дипломы группе выпускников АрГУ
Президент Нагорно-Карабахской Республики Бако Саакян сегодня в торжественной обстановке вручил дипломы группе выпускников, окончивших с отличием Арцахский государственный университет.
Как сообщает пресс-служба президента НКР, в своем слове глава государства отметил важное значение высшего образования в жизни нашей республики и подчеркнул, что мы строим такое государство, в котором знания, образованный и всесторонне развитый человек должны иметь ключевое значение.
Президент Б.Саакян отметил, что торжественная церемония по вручению дипломов лучшим выпускникам со стороны главы государства проводится в первый раз, но она получит свое продолжение и станет доброй традицией.