Դեսպան Այվազյանն իր հավատարմագրերը հանձնեց Լատվիայի նախագահին
Հունիսի 19-ին Լատվիայում ՀՀ դեսպան Արա Այվազյանն իր հավատարմագրերը հանձնեց Լատվիայի Հանրապետության Նախագահ Անդրիս Բերզինշին:Հայտնում են ՀՀ ԱԳՆ-ից:
Հանձնման արարողությանը հաջորդած առանձնազրույցի ընթացքում լատվիական պետության ղեկավարն ու Հայաստանի դեսպանը քննարկեցին քաղաքական երկխոսության շարունակական խորացման ու երկկողմ հարաբերությունների հետագա զարգացման հեռանկարները, ինչպես նաև երկու երկրների փոխգործակցության հետագա ծավալումը միջազգային կառույցների շրջանակներում:
Կարևորելով Հայաստանի եվրոինտեգրման գործընթացում արձանագրած առաջընթացը` Նախագահ Բերզինշն իր երկրի պատրաստակամությունը հայտնեց այսուհետ ևս ցուցաբերել հնարավոր աջակցություն: Լատվիայի նախագահի խնդրանքով, դեսպան Այվազյանը ներկայացրեց Լեռնային Ղարաբաղի հիմնահարցի խաղաղ կարգավորման գործընթացի վերջին զարգացումները:
Ռիգայում գտնվելու ընթացքում Հայաստանի դեսպանը հանդիպեց նաև Լատվիայի խորհրդարանի փոխխոսնակ Անդրեյս Կլեմենտևսի, ինչպես նաև Կրթության և գիտության նախարար Ռոբերտս Կիլիսի հետ:

Посол А.Айвазян вручил верительные грамоты президенту Латвии
Посол Армении в Латвии Ара Айвазян вручил 19 июня верительные грамоты президенту страны Андрису Берзиньшу. Об этом сообщает пресс-служба МИД Армении.
В ходе встречи собеседники обсудили перспективы дальнейшего углубления двустороннего политического диалога и развития отношений между странами, а также взаимодействия в рамках международных организаций.
Отметив важность прогресса, который зафиксировала Армении в процессе евроинтеграции, президент Латвии выразил готовность оказать возможное содействие. По просьбе президента Латвии, посол Айвазян представил последние развития в карабахском урегулировании.
Посол Армении встретился также с вице-спикером парламента Латвии Андреем Клементьевым и министром науки и образования Робертсом Килисом.