Գ. Պողոսյան. ԱԺ հավատարմագրման կարգում փոփոխություն չի լինի
Սեպտեմբեր ամսին մեկնարկող ԱԺ նստաշրջանը լուսաբանող լրագրողների հավատարմագրման կարգում որևէ փոփոխություն չի սպասվում, այդ մասին տեղեկատվությունը չի համապատասխանում իրականությանը,- Aysor.am-ի թղթակցին վստահեցրեց ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանի մամուլի քարտուղար Գոհար Պողոսյանը:
Նշենք, որ այսօր մամուլը հրապարակել էր տեղեկատվություն, համաձայն որի, ԱԺ սեպտեմբերի նստաշրջանին խստացվելու է լրագրողների հավատարմագրման կարգը:
«5-րդ գումարման խորհրդարանի պատգամավորների մեծ մասն արդեն հասցրել է դժգոհել վերևներում, թե լրագրողներն այնքան շատ են, որ ԱԺ-ում հանգիստ շնչել չի լինում: Պատգամավորները հատկապես դժգոհ են, որ խորհրդարանում կարող է հավատարմագրվել ցանկացած լրատվամիջոցի ցանկացած լրագրող` անկախ նրանից` այդ կայքը կամ թերթը քանի ընթերցող, ինչ մակարդակ ունի:
Թերթի աղբյուրները պնդում են, որ ղեկավարությունը կիսում է այս մտահոգությունը: Եվ արդեն սեպտեմբերին հավատարմագրելիս հաշվի են առնվելու բոլոր անհրաժեշտ պայմանները»,-գրում է թերթը:

Г.Погосян: В порядке аккредитации журналистов изменений не будет
«В порядке аккредитации журналистов для освещения осенней сессии Национального Собрания Армении изменений не ожидается, распространяемые сведения не соответствуют действительности», - заявила корреспонденту Aysor.am пресс-секретарь спикера парламента Армении Овика Абраамяна Гоар Погосян.
Отметим, что сегодня одно из СМИ опубликовало информацию о том, что порядок аккредитации журналистов для освещения осенней сессии Национального Собрания Армении будет ужесточен.
«Большая часть депутатов парламента 5-го созыва уже успели пожаловаться руководству на то, что в Национальном Собрании слишком много журналистов и «просто нельзя свободно дышать». Депутаты особенно недовольны тем, что любой журналист любого СМИ может получить аккредитацию в парламент, независимо от того, сколько читателей у данного сайта или СМИ.
Источники газеты утверждают, что руководство разделяет эту озабоченность. И уже с сентября при аккредитации СМИ будут учитываться «все необходимые условия», - пишет издание.