Ն. Զոհրաբյան. 44 ձայն ՀԱԿ-ին հավաքել չի հաջողվի
«Մենք տեղյակ ենք, որ ՀԱԿ-ը պատրաստվում է նման նախաձեռնություն ներկայացնել, բայց մենք այդ հարցը խմբակցությունում չենք քննարկել, քանի որ պատգամավորների մեծ մասը այժմ հանրապետությունից դուրս են գտնվում, իսկ ՀՅԴ, «Ժառանություն», ՀԱԿ պատգամավորները միասին 16-17 հոգի են, ինչը նշանակում է, որ այս փուլում 44 ձայն հավաքել ՀԱԿ-ին չի հաջողվի»,- Aysor.am թղթակցի հետ զրույցում այս մասին ասաց ԲՀԿ քարտուղար Նաիրա Զոհրաբյանը` անդրադառնալով քիչ առաջ ՀԱԿ ներկայացուցիչ Լևոն Զուրաբյանի ասուլիսում հնչած այն հայտարարությանը, որ վաղը պատգամավորները հավաքվելու են Նիկոլ Փաշինյանի սենյակում` ԱԺ արտահերթ նստաշրջան հրավիրելու նախաձեռնության տակ ստորագրելու համար:
Զոհրաբյանը, սակայն, չբացառեց, որ ԲՀԿ որոշ պատգամավորներ կմիանան այս նախաձեռնությանը, «սակայն դա մեծ թիվ չի կազմի»:
Aysor.am-ի թղթակիցը փորձեց կապվել ՀՀԴ խմբակցության անդամ Արմեն Ռուստամյանի հետ, սակայն անհաջող. նա հեռախոսազանգերին չի պատասխանում:

Н.Зограбян: АНК не удастся собрать 44 подписи
«Мы в курсе того, что «Армянский национальный конгресс» готовится инициировать процесс сбора подписей для созыва внеочередного заседания парламента Армении. Однако фракция «Процветающей Армении» не обсуждала пока этот вопрос, поскольку большая часть депутатов отсутствует из республики, а депутаты АРФ «Дашнакцутюн», «Наследия» и АНК вместе составляют 16-17 человек. Это значит, что на данном этапе АНК не удастся собрать 44 подписи», - об этом заявила сегодня в беседе с корреспондентом Aysor.am секретарь фракции «Процветающая Армения» Наира Зограбян.
Обратившись к озвученному чуть ранее представителем АНК Левоном Зурабяном на пресс-конференции заявлению о том, что завтра депутаты соберутся в кабинете Никола Пашиняна, чтобы подписаться под инициативой о созыве внеочередного заседания парламента, Н.Зограбян не исключила, что некоторые депутаты от партии «Процветающая Армения» могут присоединиться к этой инициативе.