Երևանյան միջազգային երաժշտական 6-րդ փառատոնը` սեպտեմբերի 10-ին
Սեպտեմբերի 10-ին մեկնարկելու է Երևանյան միջազգային երաժշտական 6-րդ փառատոնը: Ինչպես և նախորդ տարիներին, այս անգամ ևս ծրագիրը կներառի սիմֆոնիկ և կամերային երաժշտության համերգներ, տեղի կունենան վարպետության դասեր, որոնք բաց և լիովին հասանելի կլինեն երիտասարդ երաժիշտների համար: Այս մասին տեղեկացանք Հայաստանի պետական ֆիլհարմոնիկ նվագախմբի պաշտոնական կայքից:
Փառատոնը հյուրընկալելու է Բորոդին Քառյակին, Միշել Լեգրանին, Սիմոն Տրպցեսկուն, Անդրեաս Ֆրյոլիխին, Դայշին Կաշիմոտոյին, Դիմուտ Պոպենին, միջազգային փայլուն վաստակ ունեցող հայ այնպիսի երաժիշտների, ինչպիսիք են, օրինակ, Վահան Մարտիրոսյանը և Սուրեն Բագրատունին:
Փառատոնի փակմանը` հոկտեմբերի 20-ին, Հայաստանի պետական ֆիլհարմոնիկ նվագախումբը City Lights Entertainment-ի (Լոնդոն) հետ համատեղ ներկայացնելու է երաժիշտ, կոմպոզիտոր, գործիքավորող, դաշնակահար Միշել Լեգրանի ծննդյան 80-ամյակին նվիրված տոնական համերգ:

Yerevan 6th International Music Festival will begin on September 10, according to the website of Armenian Philharmonic Orchestra.
As usual, the festival will present symphony and chamber concerts and master classes for young Armenian musicians.
The concerts will feature Borodin Quartet, Michel Legrand, Simon Trpceski, Andreas Froelich, Diemut Poppen as well as world-class Armenian musicians, such as Vahan Mardirossian and Suren Bagratuni.
The festival will be closed on October 20. Armenian Philharmonic Orchestra and City Lights Entertainment (London) will give a joint concert in honor of French composer, arranger and pianist Michel Legrand on his 80th birthday.