Յուրի Վարդանյան. Երբևէ որդիներս չեն առնչվել որևէ միջադեպի
Սպորտի և երիտասարդության նախարար Յուրի Վարդանյանը՝ որպես հայր և պաշտոնյա, չի պատրաստվում որևէ կերպ միջամտել Իրան-Հայաստան սահմանին թմրանյութ պահելու կասկածանքով ձերբակալված, ապա կալանավորված որդու՝ Դավիթ Վարդանյանի գործով նախաքննությանը և վատ է զգում կատարվածի համար, այս մասին Tert.am-ի հետ հեռախոսազրույցում ասել է Սպորտի և երիտասարդության նախարար Յուրի Վարդանյանը։
«Ինչ վերաբերում է որդուս հետ կատարվածին, կարող եմ միայն մի բան ասել. իհարկե, որպես հայր, ես ինձ շատ վատ եմ զգում որդուս հետ տեղի ունեցածի համար, երբևէ որդիներս չեն առնչվել որևէ միջադեպի: Հուսամ` սա մեր ընտանիքում առաջին ու վերջին դեպքը կլինի»,- ասել է  նա:
«Դավիթը չափահաս երիտասարդ է, ինքնուրույն մարդ, և այն ինչ արել է, թող կատարած քայլի համար պատժվի օրենքի տառի համաձայն: Համենայն դեպս, ես՝ որպես հայր և պաշտոնատար անձ, չեմ պատրաստվում որևէ կերպ միջամտել դրան»,- ավելացրել է նախարարը:
Ինչ վերաբերում է նախարարի հրաժարականի պահանջին, ինչի մասին ևս շատ է գրվում, ապա հիշեցնենք, որ նրա մամուլի խոսնակն ավելի վաղ ասել էր.«Առանց մեկնաբանության»:

Ю.Варданян: Никогда мои сыновья не были причастны к какому-либо инциденту
Министр спорта и по делам молодежи Армении Юрий Варданян ни в качестве отца, ни как чиновник не собирается никоим образом вмешиваться в предварительное следствие по делу о задержании на армяно-иранской границе по подозрению в хранении наркотиков, затем арестованного сына Давида Варданяна. Об этом министр заявил в интервью Tert.am.
«Что касается произошедшего с моим сыном, то могу всего лишь сказать: конечно, как отец, я чувствую себя крайне неловко в связи с этим, никогда мои сыновья не были причастны к какому-либо инциденту. Надеюсь, что это первый и последний случай в нашей семье», - сказал он.
«Давид – совершеннолетний, самостоятельный человек, и пусть несет наказание за содеянное согласно букве закона. Все же, я как отец и должностное лицо не собираюсь никоим образом вмешиваться в это», - добавил министр.
Что касается требования об отставке, о чем также часто пишут, то напомним, что пресс-секретарь министра ранее сказал: «Без комментариев».