Հ. Մարգարյան. Սերժ Սարգսյանի հետ հանդիպմանը ՕԵԿ-ին առաջարկվել է 3 պորտֆել
«ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանի` «Օրինաց երկիր» կուսակցության հետ հանդիպման ժամանակ, որպես հանդիպմանը մասնակից կարող եմ ասել, որ կուսակցությանը առաջարկվել է երեք նախարարական պորտֆել նոր ձևավորվող կառավարության կազմում, այսինքն ինչ-որ նախարարական պորտֆել պահպանել-չպահպանելու որևիցե խնդիր գոյություն չունի»,- այս մասին ասված է ԱԺ պատգամավոր, ՕԵԿ փոխնախագահ Հովհաննես Մարգարյանի տարածած հաղորդագրության մեջ:
«Օրինաց երկիր» կուսակցության` նոր կոալիցիային մաս կազմելու, կամ չմիանալու պատճառները պայմանավորված չեն որևէ նախարարական պորտֆելով, այլ դրանք կարող են լինել բացառապես քաղաքական, որոնք այսօր կքննարկվեն կուսակցության քաղաքական խորհրդի նիստում և կկայացվի համապատասխան որոշում:
Նշենք, որ այսօր ՕԵԿ-ը քաղխորհրդր նիստ է անցկացնելու, որի ժամանակ էլ կուսակցական դիրքորոշումն է հայտնելու երկրում ստեղծված ներքաղաքական իրավիճակի վերաբերյալ, ինչպես նաև` հայտարարելու` մտնո՞ւմ է կուսակցությունը կոալիցիա, թե ոչ:
Նիստից հետո` ժամը 20:00-ին, աղբյուրի փոխանցմամբ, լրատվամիջոցների համար հանդես կգան համապատասխան հայտարարությամբ:

Партии «Оринац еркир» предложено три министерских портфеля
Причины, по которым партия «Оринац еркир» войдет или не войдет в новую коалицию, не обусловлены министерскими портфелями, они могут быть исключительно политическими. Об этом говорится в заявлении, распространенном депутатом парламентской фракции «Оринац еркир», вице-председателем партии Ованнесом Маргаряном.
«Как участник встречи президентом Армении Сержом Саргсяном, могу сказать, что партии «Оринац еркир» было предложено три министерских портфеля в составе нового правительства. Следовательно, задача сохранения министерских портфелей перед нами не стоит», - сказано в заявлении.
Отмечается также, что эти вопросы будут рассмотрены на сегодняшнем заседании политсовета партии, по итогам которого будет принято соответствующее решение. После заседания, в 20:00, представители партии «Оринац еркир» выступят с соответствующим заявлением для прессы.
Напомним, сегодня состоится заседание политсовета партии «Оринац еркир», на котором будет представлена позиция политической силы относительно внутриполитической ситуации в республике, кроме того будет объявлено о том, войдет ли партия в состав новой коалиции.