Հ. Մարգարյան. Սերժ Սարգսյանի հետ հանդիպմանը ՕԵԿ-ին առաջարկվել է 3 պորտֆել
«ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանի` «Օրինաց երկիր» կուսակցության հետ հանդիպման ժամանակ, որպես հանդիպմանը մասնակից կարող եմ ասել, որ կուսակցությանը առաջարկվել է երեք նախարարական պորտֆել նոր ձևավորվող կառավարության կազմում, այսինքն ինչ-որ նախարարական պորտֆել պահպանել-չպահպանելու որևիցե խնդիր գոյություն չունի»,- այս մասին ասված է ԱԺ պատգամավոր, ՕԵԿ փոխնախագահ Հովհաննես Մարգարյանի տարածած հաղորդագրության մեջ:
«Օրինաց երկիր» կուսակցության` նոր կոալիցիային մաս կազմելու, կամ չմիանալու պատճառները պայմանավորված չեն որևէ նախարարական պորտֆելով, այլ դրանք կարող են լինել բացառապես քաղաքական, որոնք այսօր կքննարկվեն կուսակցության քաղաքական խորհրդի նիստում և կկայացվի համապատասխան որոշում:
Նշենք, որ այսօր ՕԵԿ-ը քաղխորհրդր նիստ է անցկացնելու, որի ժամանակ էլ կուսակցական դիրքորոշումն է հայտնելու երկրում ստեղծված ներքաղաքական իրավիճակի վերաբերյալ, ինչպես նաև` հայտարարելու` մտնո՞ւմ է կուսակցությունը կոալիցիա, թե ոչ:
Նիստից հետո` ժամը 20:00-ին, աղբյուրի փոխանցմամբ, լրատվամիջոցների համար հանդես կգան համապատասխան հայտարարությամբ:

The reasons, for which Orinats Yerkir Party (OEK) will enter a new coalition or not enter it, are not conditioned by ministerial portfolios, but these reasons can only be political, according to a statement issued by the deputy of OEK parliamentary faction, deputy chairman of OEK Party Hovhannes Margarian.
“As a participant of the meeting with Armenian President Serzh Sargsyan, I can say that OEK was offered three ministerial portfolios in the new government. So we don’t have the task of keeping our ministerial portfolios,” the statement reads.
According to the statement, these issues will be discussed at the sitting of OEK political board today and a decision will be taken. After the sitting, OEK representatives will make a statement for the press at 8:00 pm.
As was already reported, OEK Party’s political board will hold a sitting today to present the party’s stance on the domestic political situation and announce whether OEK will enter the new coalition or not.