Վլադիմիր Գասպարյան. Ոստիկանության խնդիրները բազմաթիվ են
Դժգոհություններ կան և՛ լրագրողներից, և՛ իշխանավորներից, և՛ ոստիկաններից, մենք մեր սխալները տեսնում ենք և գնում ենք դրանք շտկելու ճանապարհով: Այս մասին այսօր Ոստիկանության օրվա առթիվ միջոցառման ժամանակ լրագրողների հետ ճեպազրույցում ասաց ՀՀ ոստիկանապետ Վլադիմիր Գասպարյանը:
Նրա խոսքով՝ ոստիկանության համակարգում թերությունները բազմաթիվ են, սակայն իրենք «մեռելներից հարություն են առնում»:
Ոստիկանապետը նշեց, որ Ոստիկանությունը բազմահազարանոց և անընդհատ փոփոխություններ կրող օրգանիզմ է, որը անընդհատ աշխատանք է պահանջում:
Նրա խոսքով՝ այստեղ չկա այնպես, որ շտկեցիր մի բան ու անցավ, խնդիրների տակից մեկ այլ խնդիր է ի հայտ գալիս և դրա համար չհոգնելու և չկանգնելու կամք է պետք:

Vladimir Gasparian: There are numerous problems in police system
Chief of the Armenian Police Vladimir Gasparian said today during an event to mark the Police Day that numerous shortcomings exist in the police system, but these shortcomings are consistently rectified.
“There is discontent among journalists, authorities, and policemen. We see our mistakes and try to correct them,” he stated.
In his words, the police are a structure of many thousands, a constantly changing organism that requires constant work.
According to the police chief, a will is needed to continue efforts for elimination of those shortcomings.