Նալբանդյանն ու Լավրովը քննարկել են Ղարաբաղի հարցը
ՀՀ արտգործնախարար Էդվարդ Նալբանդյանն այցելել է Մոսկվա, որտեղ աշխատանքային հանդիպում  է ունեցել ՌԴ արտաքին գործերի նախարար Սերգեյ Լավրովի հետ: Այս մասին հայտնում են ԱԳՆ հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից:
Արտաքին քաղաքական գերատեսչությունների ղեկավարները քննարկել են  երկու երկրների ղեկավարների միջև ձեռք բերված պայմանավորվածությունների իրականացման ընթացքը, անդրադարձել երկկողմ օրակարգային հարցերի լայն շրջանակի:
Էդվարդ Նալբանդյանն ու Սերգեյ Լավրովը մտքեր են փոխանակել միջազգային արդիական խնդիրների վերաբերյալ:
Հանդիպման ընթացքում կողմերը քննարկել են ղարաբաղյան հիմնախնդրի խաղաղ կարգավորման գործընթացը: Ընդգծվել է հակամարտության բացառապես խաղաղ կարգավորմանն ուղղված կողմերի և ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահների համատեղ ջանքերի գործադրման կարևորությունը։

Foreign ministers of Armenia and Russia discuss Karabakh settlement
Armenian Foreign Minister Edward Nalbandian met with Russian counterpart Sergei Lavrov in Moscow on April 19, according to the press service of Armenian Foreign Ministry.
The sides discussed the implementation of the agreements reached by the heads of the two states and touched upon a wide range of issues on the political agenda.
E. Nalbandian and S. Lavrov discussed the peaceful settlement of the Nagorno Karabakh conflict. They stressed the importance of joint efforts by the parties and the OSCE Minsk Group Co-chairs aimed at achieving a resolution by peaceful means only.