Նալբանդյանն ու Լավրովը քննարկել են Ղարաբաղի հարցը
ՀՀ արտգործնախարար Էդվարդ Նալբանդյանն այցելել է Մոսկվա, որտեղ աշխատանքային հանդիպում  է ունեցել ՌԴ արտաքին գործերի նախարար Սերգեյ Լավրովի հետ: Այս մասին հայտնում են ԱԳՆ հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից:
Արտաքին քաղաքական գերատեսչությունների ղեկավարները քննարկել են  երկու երկրների ղեկավարների միջև ձեռք բերված պայմանավորվածությունների իրականացման ընթացքը, անդրադարձել երկկողմ օրակարգային հարցերի լայն շրջանակի:
Էդվարդ Նալբանդյանն ու Սերգեյ Լավրովը մտքեր են փոխանակել միջազգային արդիական խնդիրների վերաբերյալ:
Հանդիպման ընթացքում կողմերը քննարկել են ղարաբաղյան հիմնախնդրի խաղաղ կարգավորման գործընթացը: Ընդգծվել է հակամարտության բացառապես խաղաղ կարգավորմանն ուղղված կողմերի և ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահների համատեղ ջանքերի գործադրման կարևորությունը։

В Москве 19 апреля состоялась встреча министров иностранных дел Армении и России Эдварда Налбандяна и Сергея Лаврова.
Как сообщили в пресс-службе МИД Армении, стороны обсудили процесс выполнения договоренностей, достигнутых главами двух государств, затронули широкий круг вопросов двусторонней повестки.
Э.Налбандян и С.Лавров обсудили процесс мирного урегулирования нагорно-карабахского конфликта. Была подчеркнута важность совместных усилий сторон и сопредседателей МГ ОБСЕ, направленных на исключительно мирное решение проблемы.