Վարչապետի մոտ այսօր քննարկվելու է կուտակայինի հարցը
Ըստ «Հայկական Ժամանակի» աղբյուրների՝ նորանշանակ վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանն այսօր ժամը 12-ին իր մոտ է հրավիրել քաղաքական բոլոր ուժերի ներկայացուցիչներին՝ քննարկելու կուտակային կենսաթոշակների մասին օրենքի պարտադիր բաղադրիչի հարցը:
Խորհրդարանական ոչ իշխանական չորս ուժերը, որ մտադիր էին այս շաբաթ այդ հարցով ԱԺ արտահերթ նիստ հրավիրել և պատրաստվում էին այսօր արդեն ԱԺ քարտուղարությունից համապատասխան ձևաթուղթ վերցնել՝ պատգամավորների ստորագրությունները հավաքելու նպատակով, կառավարության խորհրդակցության պատճառով հետաձգել են նիստը: Այս մասին «Հայկական Ժամանակի» թղթակցին հայտնել են քառյակի ներկայացուցչները:
Ենթադրվում է, որ գոնե այս շաբաթ ԱԺ արտահերթ չի լինի, և կախված կառավարության այսօրվա խորհրդակցության արդյունքներից՝ չորս ուժերը, հնարավոր է, այդ հարցը արտահերթ կարգով ԱԺ օրակարգ մտցնեն երկուշաբթի մեկնարկելիք ԱԺ քառօրյայում: Թերթին հայտնի է դարձել, որ խորհրդարանում ընդգրկված բոլոր վեց ուժերն էլ կմասնակցեն Հովիկ Աբրահամյանի մոտ հրավիրված քննարկմանը:

Haykakan Zhamanak: Pension issue to be discussed with PM today
According to sources of ‘Haykakan Zhamanak’ paper, the new Prime Minister Hovik Abrahamian invited representatives of all the political forces to his office at 12:00 pm today to discuss the compulsory component of the law on accumulative pensions.
The four non-coalition parliamentary forces postponed their meeting due to the consultation with the PM, although they planned to call a special sitting of the National Assembly on the issue this week and were going to request a respective form from the NA Secretariat today to start collecting signatures of deputies, the paper was informed by members of the four factions.
It is expected that a special sitting of the National Assembly will not be convened at least this week, and depending on the outcome of today’s consultation, the four forces will probably include this issue as urgent in the agenda of the NA four-day session starting next Monday. According to the paper, all the six forces represented in the parliament have agreed to attend the discussion with Hovik Abrahamian.