Սերժ Սարգսյանը ներկա է գտնվել Հրանտ Վարդանյանի հոգեհանգստի արարողությանը
Նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր Նոր Նորքի Սբ. Սարգիս եկեղեցում ներկա է գտնվել «Գրանդ Հոլդինգ» ընկերության հիմնադիր-նախագահ, հայտնի գործարար և բարերար Հրանտ Վարդանյանի հոգեհանգստի արարողությանը: Այս մասին հայտնում են ՀՀ նախագահի մամուլի ծառայությունից:
Հիշեցնենք, որ Հրանտ Վարդանյանը մահացել է ապրիլի 19-ին 65 տարեկան հասակում: Ավելի վաղ «Նաիրի» բժշկական կենտրոնի փոխտնօրեն Լուսինե Աղաբաբյանը Aysor.am-ի թղթակցի հետ զրույցում ասել էր, որ Հ. Վարդանյանը նախօրեին ժամը 22.30-ին շտապօգնության մեքենայով տեղափոխվել է բժշկական կենտրոն՝ արդեն սրտի կանգով: Բժիշկները 1,30 ժամ պայքարել են նրա կյանքի համար, սակայն ռեանիմացիոն փորձերն անօգուտ են եղել:
Ըստ նախնական ախտորոշման՝ Հրանտ Վարդանյանի մոտ խրոնիկ հիվանդություններ են եղել՝ դիաբետ, սրտային խնդիրներ, սակայն մահվան պատճառը հավանաբար տրոմբոէմբոլիկ բարդացումն է եղել:

Armenian President Serzh Sargsyan attended today the memorial service for famous businessman, head of Grand Holding Hrant Vardanian, according to the presidential press service.
The memorial service was held in St Sargis Church of Nor Nork administrative district in Yerevan.
Hrant Vardanian died on the night of April 19 in Nairi Medical Center. He was 65. The medical center’s deputy director Lusine Aghababian told Aysor.am. that Hrant Vardanian was admitted to Nairi Center with myocardial infarction. Doctors battled for an hour and a half to save the life of Hrant Vardanian, but attempts to resuscitate him failed. A thromboembolic complication was the cause of his death.