Սերժ Սարգսյանն ընդունել է Լիտվայի ազգային պաշտպանության նախարարին
Նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր ընդունել է Լիտվայի Հանրապետության ազգային պաշտպանության նախարար Յուոզաս Օլեկասի գլխավորած պատվիրակությանը: Այս մասին տեղեկացնում են ՀՀ Նախագահի մամուլի գրասենյակից:
Սերժ Սարգսյանը ողջունել է հյուրին և կարևորել բարձր մակարդակի փոխայցելությունները, որոնք, Նախագահի համոզմամբ, զգալիորեն նպաստում են երկկողմ հարաբերությունների զարգացմանը: Զրուցակիցները երկուստեք ընդգծել են, որ և՛ հայկական, և՛ լիտվական կողմից կա բարեկամությունն առավել ամրապնդելու և փոխշահավետ բոլոր ոլորտներում համագործակցությունը խորացնելու ցանկություն:
Հանրապետության Նախագահը և Լիտվայի ազգային պաշտպանության նախարարը քննարկել են պաշտպանության ոլորտում հայ-լիտվական համագործակցության օրակարգը, բարձր գնահատել երկու երկրների պաշտպանական գերատեսչությունների միջև առկա փոխգործակցության ներկայիս մակարդակը և նախանշել համագործակցության հետագա զարգացման հեռանկարները:

Armenian President Serzh Sargsyan received today a delegation led by Lithuania’s Minister of National Defense Juozas Olekas, according to the presidential press service.
The president welcomed the guest and stressed the importance of high-level mutual visits, which promote the development of bilateral relations. The interlocutors said that both Armenia and Lithuania are willing to strengthen their friendship and deepen cooperation in all the mutually beneficial spheres.
The sides discussed the agenda of Armenian-Lithuanian defense cooperation, highly appreciating the current level of interaction between the defense ministries of the two countries and outlining the prospects of further development of their cooperation.