Օդի ջերմաստիճանը կբարձրանա 4-5 աստիճանով
Հանրապետության տարածքում ապրիլի 23-24-ը սպասվում է առանց տեղումների եղանակ, 25-26-ը շրջանների զգալի մասում, 27-ին` առավելապես հյուսիսային շրջաններում, ժամանակ առ ժամանակ սպասվում է կարճատև անձրև և ամպրոպ, 25-26-ը առանձին շրջաններում հնարավոր է կարկուտ:
Քամին հարավային՝ 2-7 մ/վրկ, ամպրոպի ժամանակ սպասվում է քամու ուժգնացում՝ 15-20 մ/վրկ: Օդի ջերմաստիճանը 23-24-ը կբարձրանա 4-5 աստիճանով, 25-26-ը նույնքան կնվազի: Այս մասին տեղեկանում ենք ԱԻՆ հիդրոօդերևութաբանության և մոնիտորինգի պետական ծառայութունից:
Երևանում ապրիլի 23-24-ը, 27-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ, 25-26-ը ժամանակ առ ժամանակ սպասվում է կարճատև անձրև և ամպրոպ:

Temperatures to rise by 4-5 degrees on April 23 and 24
Precipitation is not expected in Armenia on April 23-24. Scattered showers and thunderstorms are forecast in most regions of the country on April 25-26 and in northern regions on April 27.
Winds could reach 15-20 meters per second. Temperatures will rise by 4-5 degrees on April 23 -24, but will decline as much on April 25-26, according to the weather service of Ministry of Emergency Situations.
Precipitation is not expected in Yerevan on April 23-24. Temperatures will be +23+25 in the afternoon, +15+17 in the evening, +13+15 at night.