Վրաստանի դեսպան. Ոճրագործությունը պիտի դատապարտվի
«Նման ոճրագործությունը, այո, պիտի դատապարտվի, միաժամանակ կուզեք դա իմ անձնական կարծիքը համարեք, բայց տարածարշջանում խաղաղության կարելի է հասնել միայն երկխոսության ճանապարհով»,- այս մասին այսօր Ծիծեռնակաբերդի հուշահամալիրում ասաց Հայաստանում Վրաստանի արտակարգ և լիազոր դեսպան Թենգիզ Շարմանաշվիլին:
«Մենք շատ բարձր ենք գնահատում Հայաստանի Նախագահ Սերժ Սարգսյանի նախաձեռնությունը, հեռատեսությունը՝ Թուրքիայի հետ երկխոսություն սկսելու համար»,- ասաց դեսպանը: Նա դժվարացավ ինչ-որ գնահատական տալ Թուրքիայի վրչապետի՝ նախօրեին արված հայտարարությանը, քանի որ նշեց, որ չի ծանոթացել դրան:
«Պատմությունը փոխկապակցված է, և այդ պատճառով մենք պետք է տանք ճիշտ գնահատական իրադարձություններին, որոնք տեղի են ունեցել այդ օրերին և պիտի կոչ անենք համաշխարհային հանրությանը, որպեսզի նրանք նույն կերպ վարվեն»,- այս մասին այսօր Ծիծեռնակաբերդում ասաց ՀՀ-ում Ռուսաստանի դեսպան Իվան Վոլինկինը:

Georgian ambassador to Armenia: Such a crime must be condemned
“Such a crime must be condemned. You may consider it my personal opinion if you like, but only through a dialog can we achieve peace in the region,” Georgian Ambassador to Armenia Tengiz Sharmanashvili told journalists today at the Tsitsernakaberd Memorial Complex.
“We highly appreciate the initiative and foresight of the Armenian president concerning the start of a dialog with Turkey,” he noted.
Russian Ambassador to Armenia Ivan Volynkin said for his part that ‘history is interconnected’. “So we should make a correct assessment of historical events and urge the international community to do the same,” Volynkin said.