Տեմպուս և Էրազմուս+ ծրագրերում հայաստանյան կողմի մասնակցությունը կարևոր է
ՀՀ կրթության և գիտության նախարար Արմեն Աշոտյանն այսօր աշխատանքային հանդիպում է ունեցել Հայաստանում ԵՄ պատվիրակության ղեկավար, դեսպան Տրայան Հրիսթեայի հետ: Այս մասին հայտնում են ԿԳՆ-ից:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են բարձրագույն կրթության ոլորտում ԵՄ-ի կողմից իրականացվող ծրագրերը, մասնավորապես, Տեմպուս և Էրազմուս+ ծրագրերի ընթացքի հետ կապված հարցեր:
Նախարարը կարևորել է հայաստանյան կողմի ամբողջական մասնակցությունն այդ ծրագրերին` ընդգծելով նախարարության ակտիվ ընդգրկվածության անհրաժեշտությու նը: Նախարար Արմեն Աշոտյանը և դեսպան Տրայան Հրիսթեան քննարկել են նաև նոր ծրագրերին առնչվող կառուցվածքային և բովանդակային մի շարք հարցեր:

Minsiter: Participation in Tempus and Erasmus+ Programs important
Armenian Minister of Education and Science Armen Ashotyan had a working meeting today with the Head of the EU Delegation to Armenia, Ambassador Traian Hristea, Ministry of Education and Science said.
The sides discussed the EU programs in higher education, in particular the implementation of Tempus and Erasmus+ Programs.
The minister stressed the importance of the Armenian side’s participation in these programs, underlining the need for the ministry’s active involvement. A number of structural and substantive issues related to new programs were also addressed