Շուշան Պետրոսյանը պետք է հրաժարվի մանդատից
«168 Ժամի» տեղեկացմամբ՝ ԱԺ ՀՀԿ խմբակցության անդամ Շուշան Պետրոսյանը միշտ էլ խնդիրներ է ունեցել խմբակցության ներսում: Նա տարբեր առիթներով բողոքել է, որ իրեն մերժում են ներգրավել խորհրդարանական պատվիրակությունների կազմում, այն դեպքում, երբ խորհրդարանական այլ կանայք գրեթե ամեն ամիս գործուղումների են մեկնում: Հիմա Շուշան Պետրոսյանը շատ ավելի լուրջ խնդրի առաջ է կանգնած. նրան առաջարկում են կա'մ քվեարկել այնպես, ինչպես ՀՀԿ խմբակցության մյուս անդամները, կա'մ հրաժարվել պատգամավորական մանդատից:
Հունիսի 21-ին Պետրոսյանը բոյկոտել էր «Կուտակային կենսաթոշակների մասին» օրենքի նախագծի քվեարկությունը, այն դեպքում, երբ այդ օրենքն ընդունվեց սահմանային քվորումի պայմաններում: ՀՀԿ խմբակցությունում կարծում են, որ եթե մինչև այժմ իրենք կարող էին աչք փակել Պետրոսյանի կամքի ազատ դրսևորումների նկատմամբ, ապա այժմ նման շքեղությունն ուղղակի անթույլատրելի է: Այնպես որ, եթե Շուշան Պետրոսյանն ուզում է դեմ չգնալ իր համոզմունքներին, ապա մինչև սեպտեմբերի սկիզբը պետք է հայտարարի մանդատից հրաժարվելու մասին»,- գրում է թերթը:

«168 часов»: Шушан Петросян должна отказаться от депутатского мандата
Газета «168 часов» пишет, что у члена парламентской фракции Республиканской партии Армении Шушан Петросян всегда были проблемы внутри фракции. «Она по разным случаям жаловалось на то, что ее отказываются включать в различные парламентские делегации, в том случае, когда другие представительницы парламента ежемесячно ездят в командировки. Сейчас Шушан Петросян стоит перед более серьезными проблемами – ей предлагают либо голосовать так, как остальные представители фракции, либо отказаться от депутатского мандата», - пишет газета.
«21 июня Петросян бойкотировала голосование по законопроекту «О накопительной пенсионной системе». Фракция считает, что если до этого они могли закрыть глаза на свободное волеизъявление Петросян, то теперь подобная роскошь просто непозволительна. Таким образом, если Шушан Петросян не хочет идти против своих убеждений, то до сентября должна отказаться от депутатского мандата», - пишет газета.