Առաջիկա օրերին, հավանական է, որ կալանավորված գործարար Լևոն Հայրապետյանին տեղափոխեն քաղաքային հիվանդանոց կամ էլ խափանման միջոցը փոխեն տնային կալանքով: Այս մասին Aysor.am-ի թղթակցին հայտնեց Լ. Հայրապետյանի վստահված անձ Մացակ Փոլադյանը:
Մ. Փոլադյանի խոսքով՝ Լևոն Հայրապետյանի կալանավորումն Ադրբեջանի կողմից իրականացվող քայլ է, սակայն գործարարի մեջքին աջակիցների մեծ բանակ է կանգնած:
«Ուզում եմ հատուկ շնորհակալություն հայտնել Արցախի նախագահ Բակո Սահակյանին, ով ամեն կերպ աջակցում է Լևոն Հայրապետյանին»,-ասաց նա:

Poladyan: Levon Hayrapetyan’s measure of restraint to be changed soon
In all likelihood, businessman Levon Hayrapetyan who is currently being held in custody will be taken to a city hospital in the next few days or his measure of restraint will be commuted to house arrest, Matsak Poladyan, Hayrapetyan’s authorized person, told Aysor.am.
According to Poladyan, the arrest of Levon Hayrapetyan is a step taken by Azerbaijan, but a big army of supporters stands by the Armenian businessman.
“I want to express a special gratitude to Artsakh President Bako Sahakyan who assists Levon Hayrapetyan in every possible way,” Poladyan said noting that L. Hayrapetyan is now in satisfactory condition.