Հեֆֆերնը՝ Տիգրան Սարգսյանի մասին. Ամեն երկիր ինքն է ընտրում իր դեսպաններին
Ամեն երկիր ինքն է ընտրում դեսպաններին, ովքեր օտար պետություններում ներկայացնում են իրեն: Այս մասին այսօր լրագրողների հետ ճեպազրույցում, անդրադառնալով ՀՀ նախկին վարչապետ Տիգրան Սարգսյանի նշանակմանը դեսպանի պաշտոնում, ասաց ՀՀ-ում ԱՄՆ դեսպան Ջոն Հեֆֆերնը:
«Պարոն Սարգսյանի հետ վարչապետի պաշտոնում աշխատելու տարիներին աշխույժ համագործակցել ենք և կարծում եմ` Վաշինգտոնում նրա գտնվելու ընթացքում ևս ակտիվ կաշխատենք»,- ասաց Ջոն Հեֆֆերնը:
Անդրադառնալով Հայաստանում իր դիվանագիտական աշխատանքի տարիներին ու իրեն փոխարինող դեսպանին` Հեֆֆերնը վստահություն հայտնեց, որ ՀՀ-ում ԱՄՆ նոր դեսպանը ևս կշարունակի Հայաստանի հետ տնտեսական կապերի հաստատումը, աշխատատեղերի, տնտեսական հնարավորությունների ստեղծումը հայ ժողովրդի համար:

US ambassador: We will continue to work actively with Tigran Sargsyan
Each country selects itself the ambassador who will represent the state abroad, U.S. Ambassador to Armenia John Heffern said today when speaking about the appointment of Tigran Sargsyan as Armenian ambassador to the United States.
We actively cooperated with Mr. Sargsyan during his premiership and we certainly continue to actively cooperate with him in his capacity as Armenian ambassador to the U.S.,” J. Heffern said.
In his words, the next U.S. ambassador to Armenia will continue working toward the establishment of economic links between the countries.