Շիրխանյան. Լևոն Հայրապետյանի կալանավորումը շահավետ է միայն Ադրբեջանին
Գործարար Լևոն Հայրապետյանին առաջադրված մեղադրանքները պատվիրված թյուրիմացություն են: Այս մասին այսօր լրագրողներին ասաց Հայաստանի պաշտպանության նախկին փոխնախարար Վահան Շիրխանյանը:
Նրա խոսքով՝ դա շահավետ է միայն Ադրբեջանին: Վ. Շիրխանյանն ասաց, որ ի պաշտպանություն Լևոն Հայրապետյանի պետք է ցույցեր կազմակերպվեն:
«Մենք հիմնավորումներ չենք նկատել, ըստ որի,  կարելի էր նման մարդուն կալանավորել»,- ասաց Վ. Շիրխանյանը:
Նախկին փոխնախարարը հուսով է, որ Լևոն Հայրապետյանի նկատմամբ խափանման միջոցը օգոստոսի 13-ին կփոխվի տնային կալանք:

Ваан Ширханян: Арест Левона Айрапетяна выгоден только Азербайджану
Предъявленные предпринимателю Левону Айрапетяну обвинения – это заказное недоразумение. Об этом заявил сегодня журналистами бывший заместитель министра обороны Армении Ваан Ширханян.
По его словам, это выгодно только Азербайджану. В Ширханян заявил, что до 13 августа, когда назначено судебное заседание по вопросу изменения меры пресечения в отношении Левона Айрапетяна, должны быть организованы демонстрации в его защиту.
«Мы не увидели каких-либо оснований, по которым можно было взять такого человека под арест», - подчеркнул В.Ширханян.
Бывший замминистра выразил надежду, что мера пресечения в отношении Левона Айрапетяна 13 августа будет изменена на домашний арест.