Օգոստոսի 1-3. Սպասվում է առանց տեղումների եղանակ
Օգոստոսի 1-3-ը հանրապետությունում սպասվում է առավելապես առանց տեղումների եղանակ: 4-5-ը առավելապես հյուսիսային շրջաններում գիշերվա առաջին կեսին և երեկոյան ժամերին սպասվում է կարճատև անձրև և ամպրոպ, ամպրոպի ժամանակ` քամու ուժգնացում մինչև 18-23 մ/վրկ: Առանձին վայրերում հնարավոր է կարկուտ: Քամին` հարավ-արևմտյան 5-10 մ/վրկ արագությամբ:
Օդի ջերմաստիճանը 1-3-ը աստիճանաբար կբարձրանա 3-4 աստիճանով, այնուհետև կնվազի 4-5 աստիճանով:
Երևանում oգոստոսի 1-3-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ: 4-5-ին երեկոյան ժամերին սպասվում է ամպրոպ, կա կարճատև անձրևի հավանականություն: Երեկոյան ժամերին սպասվում է քամու ուժգնացում` մինչև 15-20 մ/վրկ: Այս մասին տեղեկացնում են ՀՀ ԱԻՆ հիդրոօդերևութաբանության և մոնիտորինգի պետական ծառայությունից:

В Армении в ближайшие два дня ожидается преимущественно погода без осадков
В Армении 1-3 августа ожидается преимущественно погода без осадков. 4-5 августа в северных районах республики в первой половине ночи и вечерние часы возможны кратковременный дождь с грозой, скорость порывов ветра во время грозы достигнет до 18-23 м/сек.
Как сообщает служба Армгидромет МЧС Армении, 1-3 августа температура воздуха постепенно повысится на 3-4 градуса, затем снизится на 4-5 градусов.
В Ереване 1-3 августа будет наблюдаться погода без осадков. 4-5 августа в вечерние часы есть вероятность кратковременного дождя. Ожидается усиление порывов ветра до 15-20 м/сек.