ՄԻՊ-ում զինվորների հարցերով զբաղվելու է ծառայությունից խուսափած անձը
Երեկ մարդու իրավունքների պաշտպան Կարեն Անդրեասյանի գրասենյակից տեղեկություն ստացանք, որ զինծառայողների իրավունքների հարցերով օմբուդսմենի տեղակալ է նշանակվել Արմեն Գրիգորյանը:
«Ինչով է այս նշանակումն ուշագրավ՝ զինծառայողների հարցերով զբաղվելու է զինվորական ծառայությունից խուսափած անձը, ով գիտական գործունեությամբ զբաղվելու պատրվակով բանակ չի գնացել, հիմա էլ, փաստորեն, որոշել է ոչ թե գիտական գործունեությամբ զբաղվել, այլ զինծառայողների իրավունքները պաշտպանել:
Ինչպես տեղեկանում ենք օմբուդսմենի նորանշանակ տեղակալի կենսագրությունից, նա իրավապաշտպանի գործունեությամբ էլ կարգին չի զբաղվել, 2013-ից Անդրեասյանի խորհրդական է աշխատել, ապա՝ արագ արձագանքման խմբի ղեկավար: Իսկ 2014-ին թեկնածուական դիսերտացիա է պաշտպանել: Մինչ այդ՝ 2011-2012 թվականներին, Արաբկիր և Քանաքեռ-Զեյթուն, Կենտրոն և Նորք-Մարաշ վարչական շրջանների ընդհանուր իրավասության դատարանում մոտ մեկ տարի դատավորի օգնական է աշխատել: Բացի նրա նշանակման լուրից, «Հրապարակը» հայտնաբերել է նրա մասնակցությամբ մի միջադեպ: «Քրեյզի» գիշերային ակումբում ծեծկռտուք էր տեղի ունեցել նրա և ակումբի աշխատակիցների մեջ, որից հետո նա փորձել էր հեռանալ` առանց հաշիվ փակելու, ինչն ավելի էր թեժացրել սկանդալը, միջադեպին ստիպված միջամտել էին իրավապահները»,-գրել է «Հրապարակը»:

«Грапарак»: Замомбудсмена по вопросам военных не служил в армии
«Вчера офис омбудсмена Армении сообщил о том, что заместителем защитника прав человека по вопросам прав военнослужащих назначен Армен Григорян.
«Чем примечательно это назначение? Вопросами военнослужащих будет заниматься человек, который сам уклонился от военной службы, кто под предлогом научной деятельности не служил в армии. Как стало известно из биографии Армена Григоряна, он нормально и правозащитной деятельностью не занимался, с 2013 года работал помощником Андреасяна, а затем начальником управления по быстрому реагированию. В 2011-2012 работал помощником судьи в суде общей юрисдикции административных округов Арабкир-Канакер Зейтун и Кентрон-Норк Мараш. Кроме того, нам стала известна еще одна примечательная деталь. В ночном клубе «Крейзи» он стал участником драки с сотрудниками заведения. В частности, А.Григорян пытался уйти из клуба, не оплатив счет. В инцидент вмешались правоохранители», - пишет газета «Грапарак».