ՀՀ և ԼՂՀ նախագահներն ծանոթացել են «Մետաքսկոմբինատ» ՍՊԸ-ի աշխատանքներին
Արցախի Հանրապետության և Հայաստանի Հանրապետության նախագահներ Բակո Սահակյանը և Սերժ Սարգսյանը սեպտեմբերի 1-ին այցելել են Ստեփանակերտի «Մետաքսկոմբինատ» ՍՊԸ և ծանոթացել հիմնարկի աշխատանքներին: Այս մասին հայտնում են Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից:
Նախագահները եղել են «Սարտիս» իտալական ֆիրմայի կողմից հիմնադրված «Գրեյթ փարթներշիփ» ընկերության նորաբաց կարի արտադրամասում, որը կունենա ավելի քան 450 աշխատատեղ:
Նախագահ Սահակյանը կարևորել է նման արտադրության հիմնադրումը՝ նշելով, որ այն հանդիսանում է միջազգային համագործակցության հաջողված օրինակ և թույլ կտա որակյալ արտադրանք հանել թե՛ ներքին, թե՛ արտաքին շուկա:

Presidents of Armenia and Karabakh visit Silk Plant
Presidents of Nagorno Karabakh and Armenia, Bako Sahakyan and Serzh Sargsyan, visited Silk Plant Co Ltd in Stepanakert and familiarized themselves with the plant’s work, the press service of NKR President’s Office reported.
The two presidents visited Great Partnership Company’s newly opened sewing workshop set up by Italian Sartis Company. The workshop will employ over 450 people.
Bako Sahakyan underlined the importance of founding the enterprise, calling it a successful example of international cooperation that will allow supplying high-quality goods to both domestic and foreign markets.
The presidents were accompanied by Deputy Prime Minister of the NKR Arthur Aghabekyan and other officials.