Է. Նալբանդյանն ու Ջ. Ուորլիքը քննարկել են ղարաբաղյան հիմնախնդիրը
Այսօր ԱԳ նախարար Էդվարդ Նալբանդյանն ընդունել է ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի ամերիկացի համանախագահ Ջեյմս Ուորլիքին։ Զրույցի ընթացքում քննարկվել են ղարաբաղյան հիմնախնդրի խաղաղ կարգավորման գործընթացին առնչվող հարցեր։ Այս մասին հայտնում են ԱԳՆ մամուլի ծառայությունից:
Նախարար Նալբանդյանն ու դեսպան Ուորլիքը մտքեր են փոխանակել սեպտեմբերի 4-ին Նյուպորտում ԱՄՆ պետքարտուղարի նախաձեռնությամբ Հայաստանի և Ադրբեջանի Նախագահների հանդիպման ընթացքում արծարծված հարցերի շուրջ։
Զրուցակիցները կարևորել են հոկտեմբերին Ֆրանսիայի Նախագահի նախաձեռնությամբ Փարիզում կայանալիք Հայաստանի և Ադրբեջանի ղեկավարների հանդիպումը։

Глава МИД Армении обсудил с Джеймсом Уорликом карабахское урегулирование
Министр иностранных дел Армении Эдвард Налбандян принял американского сопредседателя Минской группы ОБСЕ Джеймса Уорлика. В ходе беседы стороны обсудили вопросы, касающиеся мирного урегулирования карабахского конфликта.
Как сообщает пресс-служба внешнеполитического ведомства Армении, Эдвард Налбандян и Джеймс Уорлик обменялись мнениями относительно вопросов, обсужденных в ходе прошедшей 4 сентября в Ньюпорте по инициативе госсекретаря США трехсторонней встречи с президентами Армении и Азербайджана.
Собеседники подчеркнули важность запланированной в ближайшее время трехсторонней встречи президентов Армении, Азербайджана и Франции.