Է. Նալբանդյանն ու Ջ. Ուորլիքը քննարկել են ղարաբաղյան հիմնախնդիրը
Այսօր ԱԳ նախարար Էդվարդ Նալբանդյանն ընդունել է ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի ամերիկացի համանախագահ Ջեյմս Ուորլիքին։ Զրույցի ընթացքում քննարկվել են ղարաբաղյան հիմնախնդրի խաղաղ կարգավորման գործընթացին առնչվող հարցեր։ Այս մասին հայտնում են ԱԳՆ մամուլի ծառայությունից:
Նախարար Նալբանդյանն ու դեսպան Ուորլիքը մտքեր են փոխանակել սեպտեմբերի 4-ին Նյուպորտում ԱՄՆ պետքարտուղարի նախաձեռնությամբ Հայաստանի և Ադրբեջանի Նախագահների հանդիպման ընթացքում արծարծված հարցերի շուրջ։
Զրուցակիցները կարևորել են հոկտեմբերին Ֆրանսիայի Նախագահի նախաձեռնությամբ Փարիզում կայանալիք Հայաստանի և Ադրբեջանի ղեկավարների հանդիպումը։

Nalbandyan, Warlick discuss Karabakh settlement
Armenian Foreign Minister Edward Nalbandyan received the U.S. Co-chair of the OSCE Minsk Group James Warlick. The sides discussed issues related to a peaceful settlement of the Nagorno Karabakh conflict, Armenian Foreign Ministry said.
Nalbandyan and Warlick exchanged opinions about the issues discussed at the September 4 trilateral meeting of Presidents of Armenia and Azerbaijan at the initiative of U.S. Secretary of State in Newport.
The sides underlined the importance of the upcoming trilateral meeting of Presidents of Armenia, Azerbaijan and France.